Co kryje mrok w powieści Alicji Wlazło?

Już niebawem będzie miała miejsce premiera Mroku – pierwszej części cyklu o Zaprzysiężonych. To powieściowy debiut Alicji Wlazło, która kilka lat temu uczestniczyła w kursach Pasji Pisania.

30 marca 2018 roku nakładem Wydawnictwa Genius Creations ukaże się Mrok Alicji Wlazło. Główną bohaterką jest Laureen, szczęśliwa, spełniona kobieta. Ma rodzinę, wymarzoną pracę, obiecującą przyszłość. A potem w jej życiu pojawia się tajemniczy, ale fascynujący Sigarr. Odtąd nic nie będzie takie samo, Laureen będzie musiała dokonać wyboru, który na zawsze zmieni jej życie. Uwikłana w odwieczną wojnę między Potępionymi i Zaprzysiężonymi, stanie do walki o wszystko, co kocha.

Moje pierwsze spotkanie z Laureen i Zaprzysiężonymi na Kursie Podstawowym Pasji Pisania nie należało do udanych. Musiałem wylać na tę prozę zimny prysznic. Czułem, że w ten sposób nie podetnę Alicji skrzydeł, a jedynie zmotywuję do uważniejszego, bardziej świadomego pisania. Zdawałem sobie sprawę, jak bardzo zależało jej na tej historii. Choć początek był trudny, później nieraz śmialiśmy się z tego zimnego prysznica.

Dobrze pamiętam Alicję i kursy, w których brała udział. Miała w sobie olbrzymie pokłady energii. Podziwiałem ją za siłę twórczą i determinację, a także za niesłabnący optymizm. Wiedziałem, że pisanie jest dla niej najważniejsze. Pracowała wytrwale, rozwijała fabułę, uczyła się swoich bohaterów, odkrywała swoją powieść od nowa. Walczyła ze słowami, które nie zawsze chciały się ułożyć po jej myśli. Cieszę się, że efekt tej pracy właśnie trafia do księgarń! Mrok możecie zamówić przedpremierowo tutaj.

Alicjo, jestem z ciebie naprawdę dumny! W imieniu całego zespołu Pasji Pisania serdecznie ci gratuluję! Czekamy na kolejne tomy cyklu!

Źródło grafiki: archiwum Autorki.

13 Replies to “Co kryje mrok w powieści Alicji Wlazło?”

 1. Gratuluję sukcesu. Wielkie brawa!!! Książkę kupię jeszcze dziś. Pozdrawiam 🙂

 2. Alicja Wlazło says: Odpowiedz

  Serdecznie dziękuję!!! Życzę przyjemnej lektury! 🙂

 3. chomik buszujący w zbożu says: Odpowiedz

  Gratulacje 🙂 i niech Ci się dobrze piszą kolejne tomy.

  1. Alicja Wlazło says: Odpowiedz

   Dziękuję! 🙂 Właśnie kończę księgę drugą i zaraz leci do bet. 😉

   1. Chomik buszujący w zbożu says: Odpowiedz

    Wspaniale 🙂

 4. Gratuluję:) przede wszystkim wytrwałości w realizacji celu.

  1. Alicja Wlazło says: Odpowiedz

   Bardzo dziękuję! 🙂

 5. Brawo! Gratuluję motywacji i odwagi 🙂 Strasznie mnie bawi ta historia z zimnym prysznicem – wychodzi na to, że miłość do pisania naprawdę przezwycięża wszystko 😀 Ach ci pisarze, uparte stworzonka. I dobrze! 😉

  1. Alicja Wlazło says: Odpowiedz

   Bardzo dziękuję! Mnie również ona zawsze bawi, w sumie od niej zabrałam się za pisanie na poważnie. 🙂 Oj, tak jesteśmy uparci! 😀

 6. Gratulacje, Alicje poznałam dzięki stronie Zostać Pisarzem, na której szukałam rozwiązań problemów związanych z pisaniem, brałam udział w konkursach i raz nawet zajęłam trzecie miejsce. To był konkurs Złapać Króliczka.
  Bardzo się cieszę z sukcesu Alicji.

  1. Alicja Wlazło says: Odpowiedz

   Dziękuję, Kasiu!
   O tak, pamiętam ten konkurs i Twój tekst! Bardzo mi się podobał. 🙂 Jeszcze raz dziękuję!

 7. Alicjo, wielkie gratulacje!

  1. Serdecznie dziękuję! 🙂

Dodaj komentarz