Do kogo dotrze ten list?

Jeszcze tylko przez tydzień możecie wysyłać prace na aktualny blogowy konkurs. Kto chciałby postawić na półce „Tajemniczego opiekuna” Jean Webster w nowym, ekskluzywnym wydaniu? A może ktoś jeszcze nie zna Agaty Abbott?

Na blogu trwa listopadowy konkurs – do wygrania Tajemniczy opiekun Jean Webster, bardzo pisarska książka. Pamiętajcie, prace możecie wysyłać do 28 listopada włącznie.

Słowem-kluczem w tym konkursie jest „list”. Możecie wkleić fragment listu lub opowiadania, w którym list będzie artefaktem. Dokąd zaprowadzi was inspiracja? Pamiętajcie, że prace nie powinny przekraczać 1700 znaków ze spacjami. Wklejajcie je w formie komentarza do wpisu konkursowego.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone egzemplarzami Tajemniczego opiekuna ufundowanymi przez Wydawnictwo MG.

Powodzenia! Wyślijcie list!

3 Replies to “Do kogo dotrze ten list?”

 1. Nie wiem czy wiecie ale podobny konkurs ogłosiła szkoła z Sosnowca dla uczniów podstawówek województwa śląskiego http://www.madreksiazki.uj.edu.pl/aktualnosci/blog/konkurs-literacki-list-do-postaci-fantastycznej/
  Uczniowie mają napisać list do postaci fantastycznej jednej ze swoich lektur. Może ktoś na ten konkurs też napisze list do bohatera swojej ulubionej lektury. Co wy na to?

 2. Pisarczyk Amator says: Odpowiedz

  A od bohatera ulubionej lektury też się liczy? 😉

  1. Myślę, że to nie będzie powodem do dyskwalifikacji. Tak sobie myślę, że może Nemeczek z „Chłopców z placu Broni” napisze do swoich zalanych łzami fanów jakieś pocieszające słowa(?)
   Gorzej, że trzeba być uczniem podstawówki i to na dodatek na Śląsku. A jak ktoś ma wenę to może stworzyć jakąś wymianę korespondencji.

Dodaj komentarz