Premiera po prawie dwustu latach!

W 2015 roku odnaleziono dwa nieznane dotąd utwory, które Charlotte Brontë – jedna z najwybitniejszych angielskich pisarek – napisała w wieku siedemnastu lat. Teraz ukażą się drukiem.

The Brontë Society wyda książkę z odnalezionymi przed trzema laty utworami nastoletniej Charlotte Brontë, angielskiej pisarki, znanej przede wszystkim dzięki znakomitym powieściom Dziwne losy Jane Eyre, Villette czy Shirley. Premiera zaplanowana jest na jesień tego roku.

Na tę książkę będą się składać wiersz i opowiadanie, które Charlotte Brontë napisała jako siedemnastoletnia dziewczyna oraz współczesne opracowania naukowe. Utwory przyszłej autorki Dziwnych losów Jane Eyre odnaleziono w 2015 roku na kartach książki należącej do Marii Branwell Brontë (na zdj.), matki rodzeństwa. To jedna z niewielu pamiątek po niej – cały jej majątek przepadł w katastrofie okrętu na niedługo przed ślubem z pastorem Brontë, a ona sama zmarła bardzo młodo. W tym woluminie członkowie rodziny umieszczali rozmaite zapiski czy szkice. Znalezione utwory Charlotte Brontë pochodzą 1833 roku. Na premierę czekały sto osiemdziesiąt pięć lat! Mam nadzieję, że niedługo ukaże się także polskie wydanie.

Nie pozwólcie, aby wasze książki musiały tyle czekać. Jeśli chcecie zacząć przygodę z pisaniem, zapraszamy na Internetowy Kurs Podstawowy, który rusza 10 maja 2018 r.:

http://www.pasjapisania.pl/kurs-podstawowy-2.html

Jeśli wolicie warsztaty stacjonarne, najbliższe ruszają jutro w Warszawie (prowadzi je Marcin Ciszewski). Są jeszcze miejsca:

http://www.pasjapisania.pl/kurs-podstawowy.html

Jeśli pracujecie nad powieścią czy opowiadaniem, zapraszam na miesięczny Kurs Praca nad Tekstem. Rozpoczyna się 4 czerwca 2018 r. Można zapisać się tutaj:

http://www.pasjapisania.pl/kurs-praca-nad-tekstem.html

Czekamy na was!

Źródło tekstu i grafiki: http://booklips.pl/newsy/dwa-odnalezione-utwory-charlotte-bronte-ukaza-sie-w-formie-ksiazki/ oraz https://en.wikipedia.org/wiki/Maria_Branwell

Dodaj komentarz