„Mrok” Alicji Wlazło – przeczytaj fragment

Niedawno Alicja Wlazło, która uczestniczyła w kursach Pasji Pisania, wydała swoją debiutancką powieść. Mrok to pierwsza część cyklu o Zaprzysiężonych. Dziś na blogu prezentujemy fragment tej powieści.

30 marca 2018 roku nakładem Wydawnictwa Genius Creations ukazał się Mrok Alicji Wlazło. Główną bohaterką jest Laureen, szczęśliwa, spełniona kobieta. Ma rodzinę, wymarzoną pracę, obiecującą przyszłość. A potem w jej życiu pojawia się tajemniczy, ale fascynujący Sigarr. Odtąd nic nie będzie takie samo, Laureen będzie musiała dokonać wyboru, który na zawsze zmieni jej życie. Uwikłana w odwieczną wojnę między Potępionymi i Zaprzysiężonymi, stanie do walki o wszystko, co kocha.

Oto prolog Mroku:

„Silny podmuch wiatru poruszył moimi włosami i przyniósł zapach śmierci. Zamarłam. Powinnam się ruszyć, coś zrobić, lecz nie mogłam oderwać wzroku od Sigarra, który wpatrywał się w truchło pod nogami. Jego klatka piersiowa unosiła się równomiernie i szybko. Nadal klęczał. Podeszłam parę kroków i dostrzegłam, że drżą mu ramiona. Musiałam się przekonać, że nic mu się nie stało. Musiałam. Ruszyłam, ostrożnie omijając porozrzucane ciała. Starałam się nie patrzeć, nie widzieć ludzkich szczątków. Zacisnęłam powieki. Proszę, proszę, proszę, niech to się okaże głupim snem. Potknęłam się i upadłam. Jedną ręką oparłam się o szorstki asfalt, drugą… Otworzyłam oczy i natychmiast cofnęłam dłoń. Oddech mi przyspieszył. Leżący przede mną trup patrzył pustym wzrokiem w niebo. Jego szyję przecinała głęboka rana, oddzielająca głowę od tułowia. Tkanki, mięśnie, krew, błysk kości. Odwróciłam się i zwymiotowałam. Otarłam usta. Weź się w garść! Wstałam, wspierając się o zimny mur. Sigarr nadal się nie podnosił. Ruszyłam dalej. Wdepnęłam obcasem w kałużę i zadrżałam. Krew, wszędzie krew. I to wszystko niepotrzebnie. Gdzie sprawiedliwość? Przecież to nie musiało… Oddech przyśpieszył mi jeszcze bardziej. Nie, nie teraz. Muszę się opanować. Nie czas na rozmyślanie. Potrafisz się opanować, Laureen, wiem, że potrafisz. Nabrałam więcej powietrza, po czym wypuściłam je bardzo powoli. Nie mógł postąpić inaczej.
Sigarr wreszcie podniósł się z klęczek. Widok muskularnego, stworzonego do walki ciała sprawił, że włoski na plecach stanęły mi dęba. Przełknęłam ślinę. Dlaczego tak na mnie działasz? Mogłam zatracać się w jego obecności, ale nie teraz, kiedy stał pośród morza trupów i wycierał zakrwawiony miecz o płaszcz niewinnej ofiary. Zrobiłam krok naprzód i kolejny. Wtedy na mnie spojrzał. Znieruchomiałam. Moc wręcz z niego wypływała. Czułam, że pragnie się uwolnić. Wydawała się tak żywa – zupełnie jakby wewnątrz Sigarra mieszkała bestia. Czułam ją, jak gdyby stała obok. Sigarr nie zrobiłby mi krzywdy, miałam pewność. Jednak bestia… to był osobny problem. Stanowiła istotę Sigarra, a z całą pewnością jej sporą część.
– Chcesz tak żyć? – zapytał.
Rozpacz przedzierająca się przez ciche słowa odebrała mi mowę. Spod jego stóp wydostał się cichy jęk. Spojrzeliśmy w dół. Jeden z pokonanych ludzi wyciągnął ku niemu rękę. Sigarr uniósł miecz i pchnął człowieka prosto w serce.
– Nie! – krzyknęłam, zaraz zasłaniając drżące usta dłonią.
Wpatrywałam się w Sigarra niczym w nieoswojone zwierzę. Cierpiał, wiedziałam to, a jednak zabijał. Pragnęłam mu ulżyć, a zarazem zrozumieć. Wreszcie cokolwiek zrozumieć.
Nie mogę teraz… Spojrzałam na zmasakrowane ciała i przełknęłam ślinę.
– Chcesz tak żyć? – zapytał ponownie.
Adrenalina dodała mi odwagi.
– Przecież sam wybrałeś takie życie.
Czułam, że bestia cofnęła się i – zaskoczona moją zuchwałością – ukryła we wnętrzu Sigarra. Oddech powoli mi się wyrównywał i skupiłam wzrok na Sigarze. Wyczułam zmianę. Powietrze się ochłodziło, a bestię powoli zastąpiły smutek oraz tęsknota za czymś dawno zapomnianym. Sigarr opuścił ramiona.
– Nie musiałem wybierać. Już byłem mordercą”.

I jak wam się podoba? Pierwszy rozdział możecie przeczytać tutaj.

Alicja zaczęła szlifować tekst Mroku podczas Internetowego Kursu Podstawowego. Dziś może się cieszyć obecnością swojej powieści w księgarniach.

Marzycie o wydaniu własnej książki? Internetowy Kurs Podstawowy rusza już 10 maja:

http://www.pasjapisania.pl/kurs-podstawowy-2.html

Pełny harmonogram kursów znajdziecie tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: https://geniuscreations.pl/ksiazki/mrok-alicja-wlazlo/

Dodaj komentarz