„David Copperfield” i gin

Pierwszy produkt The Surrey Cooper to gin inspirowany literaturą. Angielska destylarnia wypuściła na rynek Copperfield London Dry Gin, nawiązujący do „Davida Copperfielda”, jednej z najbardziej znanych powieści Charlesa Dickensa.

The Surrey Copper to destylarnia założona w ubiegłym roku w angielskiej wiosce Cranleigh przez Christophera i Katherine Smartów. Ich pierwszy produkt to Copperfield London Dry Gin, zainspirowany powieścią Charlesa Dickensa David Copperfield. Gin został uroczyście zaprezentowany pod koniec czerwca w londyńskim Muzeum Charlesa Dickensa.

Copperfield London Dry Gin to alkohol stworzony na podstawie przepisu z pierwszej książki poświęconej sztuce destylacji, Complete Distiller autorstwa Ambrose’a Coopera z 1757 roku. Oczywiście, recepturę nieco zmieniono, aby smak trafił w gusta współczesnych koneserów ginu.

Literacki charakter tego trunku to nie tylko zasługa nazwy. Logo The Surrey Cooper może się kojarzyć z historycznymi ilustracje znalezionymi na starych okładkach książek, w których publikowano receptury. Nieprzypadkowa jest także butelka. Etykietę zdobi ilustracja przywodząca na myśl okładkę książki (włącznie z grzbietem znajdującym się z boku). Na odwrocie etykiety – widocznym po odwróceniu butelki – można dostrzec odręczne zapiski, które mogą się kojarzyć z rękopisem dawnego dzieła.

Nie po raz pierwszy okazuje się, że literatura inspiruje w wielu aspektach! Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o jej inspirujących właściwościach, zapiszcie się na Kurs Inspiracje, który rusza 26 września:

http://www.pasjapisania.pl/kurs-inspiracje.html

Czekamy na was!

Źródło tekstu i grafiki: http://booklips.pl/newsy/wyprodukowano-gin-inspirowany-davidem-copperfieldem-charlesa-dickensa/

Dodaj komentarz