Kolejny pisarski sukces Joanny Stogi

Joanna Stoga – znakomita fotografka, prozaiczka i absolwentka kursów Pasji Pisania – odniosła kolejny pisarski sukces! Jej opowiadanie „Cztery pory czasu – siedem rzek” zdobyło podium w prestiżowym ogólnopolskim konkursie.

To zawsze szczęśliwy dzień na Pasji Pisania, kiedy absolwenci naszych kursów zdobywają nagrody! Dlatego piszę z ogromną przyjemnością: Joanna Stoga zajęła III miejsce w XXVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marka Hłaski. W ten sposób uhonorowano jej opowiadanie Cztery pory czasu – siedem rzek. Główna bohaterka Czterech pór czasu… to Eyene. Jest Dającą. Owo naznaczenie narzuca ogromną odpowiedzialność – i skazuje Eyene na odyseję, w którą ta wcale nie chce wyruszyć. Prawa jej świata są jednak nieubłagane…

Konkurencja była spora – przysłano aż 365 zestawów prac! Rozdanie nagród odbyło się 8 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie. Laureaci otrzymali książeczki z wydrukowanymi fragmentami opowiadań oraz nagrody finansowe i rzeczowe, a ponadto uczestniczyli w spotkaniu autorskim Weroniki Murek.

Joannę Stogę poznałem w kwietniu 2018 roku na kursie Pasja Pisania Inspiracje. Później Joanna uczestniczyła także w Pracy nad Tekstem. Zdumiała mnie – i to od pierwszej przesłanej na kursie pracy! – ogromna dojrzałość tej prozy. Joanna pisze bardzo obrazowo, dbając o każdy detal. Jej teksty – również pod względem stylistycznym – były doskonale przygotowane. Zawsze byłem pełen podziwu dla wytrwałości i pracowitości Joanny, właściwego podejścia do pisania. Zwycięstwo w Konkursie im. Marka Hłaski to jej kolejny literacki sukces. Niedługo pewnie nadejdzie następny! Joanna po kilku latach pracy kończy fascynującą powieść (niektórzy z was pewnie kojarzą ją z kursów) o Shenie, synu namiestnika, oskarżonym o zabójstwo ojca. Shen ratuje się ucieczką. Jest zdeterminowany, by odzyskać dobre imię i zemścić się na winnych. Jednak już wkrótce się przekonuje, że sieć intryg sięga znacznie dalej, niż przypuszczał, przez co i on będzie musiał zweryfikować swoje cele. Los poddaje go kolejnym próbom, ale ta najtrudniejsza jest dopiero przed nim.

Joanno, kiedyś stwierdziłaś, że świat chyba nie chce, żebyś pisała. Myślę, że nagroda w tym prestiżowym konkursie kładzie kres takiemu przekonaniu. Jestem z ciebie ogromnie dumny. W imieniu całego zespołu Pasji Pisania serdecznie ci gratuluję. Czekamy na twoją debiutancką powieść!

Źródło grafiki: archiwum prywatne Joanny Stogi.

10 Replies to “Kolejny pisarski sukces Joanny Stogi”

 1. Chomik buszujący w zbożu says: Odpowiedz

  Gratki, Joanno:DDD

 2. Serdecznie gratuluję 🙂

 3. Ogromne gratulacje!!! Wielkie brawa i już nie mogę doczekać się Twojej książki, Joanno.

 4. Pięknie! Gratulacje.

 5. Kasia Alias Kinga says: Odpowiedz

  Wspaniała wiadomość dla wszystkich piszących, dodaje energii i nadziei na przyszłość.
  Gratulacje.

 6. Bardzo Wam dziękuję i z całych sił trzymam kciuki za Wasze pisarskie sukcesy! Mam nadzieję, że już wkrótce na PP powstanie cała biblioteka z publikacjami kursantów 🙂 Mam świadomość, jak wiele zawdzięczam naszym wspólnym wirtualnym spotkaniom. Może kiedyś uda się zrobić zjazd absolwentów i ponownie się zainspirować 🙂

 7. Krzysiek vel Leo S says: Odpowiedz

  Gratuluję! To bardzo miła wiadomość. Życzę dalszych sukcesów. Pozdrawiam Krzysiek
  PS
  Dla mnie to inspirujące.

 8. GRATULACJE!😃

 9. Kot biblioteczny says: Odpowiedz

  Serdecznie gratuluję

 10. Wspaniała wiadomość! Gratuluję!

Dodaj komentarz