„Mrówki” Katarzyny Latek wśród najlepszych tegorocznych opowiadań

Katarzyna Latek, absolwentka kursów Pasji Pisania, doczekała się prestiżowego wyróżnienia. Jej „Mrówki” trafiły do finału konkursu na najlepsze opowiadanie 2022 r. organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

Nic nas tak nie cieszy jak sukcesy absolwentów naszych kursów! Dziś możemy ogłosić kolejny! Katarzyna Latek dostała się do finału tegorocznego konkursu na opowiadanie organizowanego przy okazji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania odbywającego się pod hasłem: „A teraz defiluj!”. To wielkie wyróżnienie zapewnił jej tekst Mrówki (zgłoszenie nr 271). Trafił do finału razem z dziewięcioma innymi opowiadaniami, pokonując ponad trzysta pozostałych tekstów!

W Mrówkach czuła matka popada w szaleństwo i pokazuje dziecku inną twarz. Gdzie szukać przyczyny? Może winne są tytułowe wszechobecne mrówki faraona? Bo przecież nie monotonia życia, ciasne mieszkanie i brak perspektyw…

Finaliści otrzymują wyróżnienia w wysokości 300 złotych, nagrody książkowe oraz zaproszenie na warsztaty twórczego pisania, które poprowadzi Jakub Skurtys, kurator konkursu. Nagroda główna wynosi 3000 złotych. Kto ją otrzyma? Okaże się 8 października 2022 r. podczas finału Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania 2022 odbywającego się we Wrocławiu. Kasiu, trzymamy kciuki!

Katarzyna Latek sama o sobie pisze tak:

Katarzyna Latek (archiwum Autorki)

„Dziennikarka i redaktorka z 30-letnim stażem. W pracy opisuję rzeczywistość, po godzinach wymyślam własne światy. Do niedawna nikomu ich nie pokazywałam, ale postanowiłam to zmienić. Piszę, biorę udział w kursach kreatywnego pisania, czytam i jeszcze raz czytam. Mam dużo kotów”.

Katarzyna Latek rozpoczęła swoją przygodę z Pasją Pisania w 2018 roku. Wtedy wzięła udział w kursie Pasja Pisania II pod przewodnictwem Jakuba Winiarskiego. Ja poznałem Kasię na kursie Praca nad Tekstem w listopadzie tego samego roku (spotkaliśmy się na kilku kolejnych edycjach). Kasia uczestniczyła także w moim autorskim Kursie Inspiracje na początku 2019 roku. Byłem pod wrażeniem jej pisarskich pomysłów, chęci eksplorowania różnych twórczych obszarów i poziomu, jaki prezentowały nadesłane przez nią teksty. Nie dziwię się, że zachwyciła też jury!

Kasiu, w imieniu całego zespołu Pasji Pisania serdecznie ci gratuluję. Jestem z ciebie ogromnie dumny. Już zwyciężyłaś, dostając się do finału tak prestiżowego konkursu. Natomiast życzę ci jeszcze większego zwycięstwa! I następnych pisarskich sukcesów!

Dodaj komentarz