Napisz wiersz!

Od rana w całej Polsce trwa Narodowe Pisanie Wierszy. To świetna okazja, aby się pisarsko zmobilizować. Można wygrać atrakcyjne nagrody.

Dziś w całej Polsce odbywa się Narodowe Pisanie Wierszy. Każdy może wziąć udział! Należy napisać wiersz doraźny, który ma mniejszy lub większy związek z obecnym dniem. Organizatorzy zakładają dużą dowolność – to może być wiersz klasyczny albo wolny. Nie ma żadnych ograniczeń formalnych – ważne, by wiersz powstał właśnie dziś. W konkursowym utworze musi się znaleźć opis wydarzenia, cytat, news czy powszechnie znany fakt, który zaistnieje wyłącznie 4 czerwca 2018 roku.

Podstawowym warunkiem udziału jest wysłanie gotowego tekstu za pomocą formularza do godziny 23:59. Najważniejszy jest sam akt twórczy, dzięki któremu powstaną teksty rozgrywające się w tym samym dniu. Prezentacja napisanych wierszy będzie miała miejsce podczas festiwalu. Stacja Literatura 23 w dniach 13-15 września w Stroniu Śląskim i Siennej. Każdy, kto dziś prześle swój utwór i wybierze się na ten festiwal, weźmie udział w specjalnym konkursie.

Narodowe Pisanie Wierszy organizują Biuro Literackie oraz Czarna Góra Resort. Nagroda główna to weekend dla dwóch osób w sezonie zimowym w wybranym terminie w jednym z obiektów należących do kompleksu Czarna Góra Resort.

Pora zasiąść do pisania! Zostało niecałe dwanaście godzin!

A ja tymczasem przypominam o trwającym konkursie Pasji Pisania – możecie zmierzyć się z wierszem lub z prozą. Szczegóły tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10465/trwa-narodowe-pisanie-wierszy

Dodaj komentarz