Wiedźmin Geralt w Łodzi

Geralt z Rivii doczeka się szczególnego wyróżnienia. „Wiedźmin” – takie imię będzie najprawdopodobniej nosić jeden z łódzkich skwerów miejskich. Przygotowano już odpowiedni projekt uchwały.

Wiedźmin doczeka się własnego skweru – i to w Łodzi. W ten sposób miasto chce uczcić Andrzeja Sapkowskiego (będącego honorowym obywatelem Łodzi) i jego najsłynniejszego bohatera. Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Tomasz Kacprzak oraz wiceprezydent miasta Krzysztof Piątkowski zaprezentowali projekt uchwały o nadaniu miejskiemu skwerowi imienia Wiedźmina. Andrzej Sapkowski popiera to przedsięwzięcie.

Skwer, który miałby zostać nazwany na cześć Geralta, znajduje się przy pl. Komuny Paryskiej, nieopodal budynku, w którym mieści się Urząd Miasta Łodzi oraz Urząd Wojewódzki. Brano pod uwagę różne lokalizacje, ale zdecydowano się na ten teren, bo często przebywa tam młodzież. Projekt uchwały trafi pod głosowanie na sesji Rady Miejskiej na początku lipca.

Sądzę, że to zasłużone wyróżnienie i dla Geralta i dla Andrzeja Sapkowskiego, a wy?

Jak się mają wasi bohaterowie? Zaprezentujecie ich na którymś z letnich kursów Pasji Pisania? Pełny harmonogram znajdziecie tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: http://booklips.pl/newsy/radni-lodzi-chca-nazwac-skwer-imieniem-wiedzmina/

Dodaj komentarz