Debiuty kursantek Pasji Pisania

Grono debiutujących uczestników kursów Pasji Pisania stale się powiększa! Tym razem swoje opowiadania opublikowały Joanna Stoga i Magda Flank-Wiecha. Z przyjemnością zapraszam was do lektury!

Na kursach Pasji Pisania uczymy, jak pisać dobre teksty, jak kształtować wrażliwość twórczą, jak radzić sobie z problemami, które dopadają każdego piszącego. Obserwujemy, jak uczestnicy nabierają pewności siebie, otwierają się na własny styl i nowe pomysły. Później z dumą ogłaszamy kolejne sukcesy literackie absolwentów naszych warsztatów. To dla nas największa nagroda!

W lipcu na portalu Szortal opublikowano opowiadanie Joanny Stogi „Ideał”, które powstało w ramach Kursu Inspiracje. To poruszająca historia o zazdrości. O szczęściu, które nie może być szczęściem do końca. Okazuje się ono swoim własnym przeciwieństwem. Oto początek:

„Wszystko jej doskwierało. Wszystko. Nie istniał obszar, który nie miałby wad. Rzeczy rozczarowywały brakiem dopracowania. Tematy nudziły banałem. Ludzie okazywali się w końcu niegodnymi zaufania partaczami. Gdziekolwiek by nie spojrzała, widziała sączące się trucizną pęknięcia. Nawet najbardziej wygładzona powierzchnia pod spodem miała zepsuty środek. Niedociągnięcia raziły wszędzie, tylko on jeden pozostawał doskonały.
Gdy się spotkali, nie była w stanie uwierzyć, że oto nagle stała się świadkiem cudu. Mężczyzna idealny – od posągowej postawy, po anielską osobowość – zjawia się w jej życiu i tak po prostu bierze ją za rękę.”.

Całe opowiadanie Joanny Stogi możecie przeczytać tutaj.

Z kolei wczoraj zadebiutowała Magda Flank-Wiecha. Jej opowiadanie „Srebrna” pojawiło się na łamach najnowszego numeru magazynu „Biały Kruk”. To mroczna, nieoczywista opowieść o przeznaczeniu. O rzece, która przyciąga i o miłości silniejszej niż ta ziemska. „Srebrna” rozpoczyna się tak:

„Przez Kranicę płynie rzeka. Wije się leniwie między domami i łąkami. We wsi mieszkają ludzie – oni nazwali rzekę Srebrna, bo woda w niej jest sina i błyszcząca. Wśród ludzi jest ksiądz proboszcz, babka zielarka, jest też pięcioletnia Olga. Za brzozowym zagajnikiem Srebrna zakręca i wpływa do lasu. Szeleści i łaskocze trawy, pędy krzewów i korzenie drzew. Potem rozgałęzia się przy starym dębie i tworzy wodną pajęczynę. Przy dębie mieszka utopiec. Ktoś kiedyś nazwał człowieka, którym był utopiec, zanim stał się sobą, ale nikt już tego nie pamięta. To, co zapomniane – nie istnieje.”

Pobierzcie bezpłatny numer „Białego Kruka”, aby poznać tę historię.

Joanno, Magdo, jestem z was ogromnie dumny. W imieniu całego zespołu Pasji Pisania serdecznie wam gratuluję, życząc dalszych literackich sukcesów!

Źródło cytatów: http://magazyn.bialykruk.org i http://www.szortal.com/node/14703

7 Replies to “Debiuty kursantek Pasji Pisania”

 1. Kasia Alias Kinga says: Odpowiedz

  Gratulacje, na pewno jest to niesamowite uczucie wreszcie zrealizować swoje marzenia. Michał, to też dzięki prowadzącemu kursanci znajdują własną drogę. Brawo.

 2. Gratuluję wytrwałości i spełnienia marzeń! Trzymam kciuki za następne publikacje:)

 3. Chomik buszujący w zbożu says: Odpowiedz

  Gratulacje :))). Wspaniale, piszcie!

 4. Dzięki Michale! Dziękuję wszystkim za miłe słowa! Trzymam kciuki za Waszą pasję pisania 🙂 Życzę wielu sukcesów i wytrwałości 🙂

 5. Czarna orchidea says: Odpowiedz

  Serdeczne gratulacje👍🏼 Tak trzymać kobietki i wciąż do przodu🙂 Tęsknię za pisaniem, dlatego tym bardziej się cieszę, że obie autorki miałam już okazję poznać na kursach i Podniosły moją wiarę w to, że może mi kiedyś coś uda się szerszej rzeszy czytelników objawić. Jeszcze raz gratulacje! Dla Ciebie Michale też, bo w dużej części to również zasługa wspaniałych nauczycieli PP😀

 6. Dziewczyny, wielkie brawa! Wasze teksty są po prostu świetne. Czytałam je z zapartym tchem i zachwytem. Piszcie, bo macie wielki talent. Czekam na więcej.
  Pozdrawiam, Lucy

  P. S. Nauczyciele Pasji Pisania naprawdę potrafią zainspirować i pomóc uwierzyć we własne możliwości 🙂

 7. Dzięki Wam wszystkim za miłe słowa! 🙂
  I to w 100% prawda, co piszecie – gdyby nie kursy Pasji Pisania i Michał, to nigdy nie ruszyłabym z miejsca 😀
  Tak że bez marudzenia – do piór 🙂 Wszystko jest w zasięgu ręki 😉

Dodaj komentarz