Warsztaty stacjonarne z Jarosławem Kamińskim

2 października 2018 r. – w najbliższy wtorek – w Warszawie rusza sześciotygodniowy Kurs Pasja Pisania Powieść. Tym razem warsztaty poprowadzi Jarosław Kamiński, znakomity pisarz, dramaturg i scenarzysta.

Chcesz porozmawiać o swojej powieści? Dowiedzieć się, jak napisać dobrą książkę? Nauczyć się kreować pełnokrwistych bohaterów? A może ciekawi cię, jak odnaleźć się ze swoim dziełem na rynku wydawniczym? Zapisz się na Kurs Pasja Pisania Powieść prowadzony przez Jarosława Kamińskiego!

Jarosław Kamiński to dramaturg, pisarz, scenarzysta, publicysta. Autor wystawianych i nagradzanych sztuk teatralnych, m.in. Wyrzeczenie (2007), Szczęśliwego Nowego Roku ’68 (2008), Lustra (2009). Jako Wielebny Kamiński opublikował zbiór radykalnych esejów-kazań w stylu Leszka Kołakowskiego pt. Jak nie dać się ogłupić (2000) oraz dwa tomiki poezji, Pod murami (1998) i Czarna ikona (2002). Współpracował z wieloma pismami literackimi i publicystycznymi, m.in. „Dużym Formatem”, „Polityką” i „Studium”. Współscenarzysta serialu HBO Pakt 2 (reż. L. Dawid) i trzeciego sezonu serialu HBO BezTajemnic (reż. A. Holland i K. Adamik). Film krótkometrażowy 3xLove (reż. O. Chajdas) z jego scenariuszem zdobył wiele nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in. na Los Angeles Independent Film Festival Award 2016 i na Festiwalu Oddalenia 2016 w Dublinie. W 2011 r. podczas Max Ophuels Preis Festival w Saarbrücken odbyła się premiera niemieckiego filmu Nachmieter, którego był współscenarzystą (reż. Marc Metzger) Współpracuje ze studiem filmowym Federico Film. W 2012 roku zadebiutował powieścią pt. Rozwiązła, która została zaliczona do najważniejszych książek 2012 roku przez PR III i Wirtualną Polskę. W roku 2015 wydał książkę Wiwarium – wielowątkową opowieść o tożsamości, o samotności z wyboru i tej podyktowanej okolicznościami losu, o trudnych relacjach ojca i córki. Najnowsza książka Tylko Lola opisuje losy dwóch kobiet uwikłanych w powojenną historię Polski. Ta pozycja została uznana przez magazyn “Polityka” za najlepszą polską powieść roku 2017.

Zapisz się na Kurs Pasja Pisania Powieść – i rozpocznij niezapomnianą sześciotygodniową literacką przygodę:

http://www.pasjapisania.pl/kurs-pasja-pisania-powiesc.html

Zostały ostatnie miejsca!

2 Replies to “Warsztaty stacjonarne z Jarosławem Kamińskim”

  1. Czytałem „Rozwiązłą” tuż przed kursem z panem Jarosławem. Nawet mi się podobała. Niestety tamten kurs nie przybliżył mnie do poskładania powieści. Dopiero któryś kolejny z kolejno różnymi osobami.

    1. Michal_Pawel_Urbaniak says: Odpowiedz

      Ja też czytałem „Rozwiązłą”:)

Dodaj komentarz