Spotkanie Agathy Christie i Alfreda Hitchcocka

Królowa Kryminałów i najsłynniejszy reżyser filmów grozy prowadzą wspólne śledztwo? Tak, to możliwe, przynajmniej w literaturze! Agatha Christie i Alfred Hitchcock spotkali się jako dzieci w książce Any Campoy „Zagadka złotych figurek”.

Lubicie kryminały? A może chcielibyście, aby wasze dzieci też je polubiły? Rozwiązywanie zagadek kryminalnych to przecież nie tylko świetna rozrywka, ale także intelektualne wyzwanie! Niedawno swoją premierę miała książka Zagadka złotych figurek Any Campoy – pierwsza z cyklu powieści o śledztwach (małej) Agathy Christie i (małego) Alfreda Hitchcocka.

Ci dwoje nieoczekiwanie się zaprzyjaźniają – i przeżywają niezwykłe kryminalne przygody. W pierwszej części badają zagadkę zaginięcia drogocennych figurek rodziny Elsterów. W śledztwie towarzyszy im niezwykły pies o dwóch ogonach – Pysia Jones.Sprawy się komplikują, gdy zamożna seniorka rodu przepada bez śladu razem z figurkami. Czy młodym detektywom uda się dociec prawdy?

Zagadka złotych figurek to dowód na potęgę literatury. Zobaczcie, jak łatwo można poprzez potęgę wyobraźni spotkać ze sobą osoby, które w realnym życiu nie mogły się znać w podobnych okolicznościach. Literaturą fantastycznie można się bawić – spróbujcie takich zabaw w swoich tekstach!

Źródło tekstu i grafiki: https://www.akapit-press.pl/glowna/alfred-i-agatha-zagadka-zlotych-figurek-335.html

Dodaj komentarz