Wynalazek dla pisarzy

Oto gadżet dla pisarzy! Francuski inżynier oprogramowania – posługujący się pseudonimem NinjaTrappeur postanowił stworzyć prototyp urządzenia łączącego najlepsze cechy maszyny do pisania i komputera. To ma zapewnić bardziej efektywne pisanie.

Znacie to na pewno – kiedy piszemy, wiele rzeczy (na przykład rozmaite serwisy społecznościowe, youtube’y i poczty elektroniczne), nas rozpraszają. Dziś bywa tak, że przynajmniej ćwierć procesu pisania to walka z pokusami – głównie właśnie internetowymi. Na przeglądaniu stron traci się wiele czasu. Teoretycznie można skorzystać z maszyny do pisania, ale trudno za jej pośrednictwem redagować już gotowy tekst.

Specjalista ukrywający się za pseudonimem NinjaTrappeur stworzył urządzenie, które łączy najlepsze z punktu widzenia pisarza właściwości maszyny i komputera. Wykorzystał on ekran z technologią papieru elektronicznego, klawiaturę, minikomputer Raspberry Pi, oprogramowanie Linux z edytorem tekstu Neovim, a także obudowę z lekkiego drewna cyprysowego. Sprzęt działa przez około 16 godzin, ale z mniejszym mikrokomputerem może funkcjonować nawet do 20 godzin. Teraz NinjaTrappeur zajmuje się udoskonalaniem sprzętu.

Czy skorzystalibyście z takiego wynalazku? Myślicie, że jest przydatny?

Źródło tekstu i grafiki: http://booklips.pl/newsy/idealne-rozwiazanie-dla-pisarzy-francuz-zbudowal-prototyp-urzadzenia-laczacego-najlepsze-cechy-maszyny-do-pisania-i-komputera/

5 Replies to “Wynalazek dla pisarzy”

 1. Aby nie być niepokojonym przez inne aplikacje trzeba je po prostu wyłączyć, a nie budować od nowa specjalizowanego komputera. Obawiam się, że takie urządzenie może być dosyć awaryjne i niewygodne i dlatego nie widzę przed nim większej przyszłości.

  1. Michal_Pawel_Urbaniak says: Odpowiedz

   W sumie jest to najprostszy sposób:)

 2. Kasia Alias Kinga says: Odpowiedz

  Jak mam „ciąg pisarski”, to nic mnie nie rozprasza. Gorzej jak nie mam ciągu, wtedy szukam wymówek, aby nie pisać. Myślę, że takie urządzenie niewiele może zdziałać na brak pomysłu.

 3. Przydatny, czy nie – to nie tak istotne. Gdyby doszlifować design i dodać dyskretny dźwięk maszyny do pisania, chętnie bym sobie taki prezent zrobił.

  1. Michal_Pawel_Urbaniak says: Odpowiedz

   Dobrze to rozumiem:)

Dodaj komentarz