Bo do tanga trzeba… konia – debiut Katarzyny Godefroy!

Miło nam ogłosić, że kolejna książka, która powstała m.in. na kursach Pasji Pisania, trafiła do czytelników! Swoje pisarskie marzenie spełniła Katarzyna Godefroy. Poznajcie jej „Tango z koniem”!

Grono publikujących absolwentów Pasji Pisania regularnie się powiększa. Ostatnio dołączyła do nich Katarzyna Godefroy, której debiutancką powieść Tango z koniem opublikowało Wydawnictwo Ridero.

Kasia Godefroy jest jedną z weteranek kursów Pasji Pisania. Brała udział w Kursie Podstawowym, w Kursie Pasja Pisania II, Kursie Inspiracje. Regularnie uczestniczyła też w Pracy nad Tekstem. Początki pisarskie nie były łatwe – Kasia przyszła na kurs z założeniem, że jeszcze w tym samym roku wyda książkę. Jednak droga do premiery nie mogła być tak krótka. Podczas kursów Kasia uczyła się warsztatu, snucia opowieści, dopracowywała swoją powieść. Podziwiałem ją za wytrwałość i konsekwencję – to ważne elementy pisarskiego kapitału.

Dobrze pamiętam jedną Pracę nad Tekstem. Pod fragmentem Tanga z koniem doszło do burzliwej dyskusji. Zaprotestowaliśmy przeciwko jednemu motywowi, który Kasia umieściła w omawianym rozdziale. W odpowiedzi Kasia umieściła w kolejnej krytyce tekst, w którym w pomysłowej scence na komisariacie policji tłumaczy się z wykorzystania wspomnianego motywu. Nie jest to typowe przesłuchanie. Kasia Alias Kinga wodzi policjanta za nos, bombarduje go ironią. Pamiętam, jak byliśmy zdziwieni tym tekstem – pokazywał pióro Kasi z zupełnie nieznanej nam strony.

Marzenie Kasi spełniło się. Możecie przeczytać Tango z koniem. A oto fragment recenzji Kingi Rak, redaktor naczelnej „Twardej Oprawy” : „Powieść obyczajowa, w nurcie cosy crime. Na duże uznanie zasługuje zgrabne opisanie francuskich realiów. Widać, że autorka dobrze zna ten kraj i nie jest to (często spotykana w literaturze) fantazja na temat Francji, ale piękny opis miejsc i zwyczajów. Lektura sprawia dużo przyjemności — wciąga i mocno poprawa humor. Jest to dobry przykład lekkiej literatury kobiecej z wątkami kryminalnymi”.

Tutaj możecie znaleźć film promocyjny:

Dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany na potrzeby bezdomnych zwierząt objętych opieką przez fundacje – przede wszystkim z małych miejscowości.

Kasiu, w imieniu całego zespołu Pasji Pisania serdecznie ci gratuluję! Niech Tango z koniem podbije serca czytelników! Czekamy na twoje dalsze pisarskie sukcesy!

Źródło tekstu: https://ridero.eu/pl/books/tango_z_koniem_1/#
Źródło grafiki: archiwum autorki
Źródło filmu: https://www.youtube.com/watch?v=vgtYguwNBp4

11 Replies to “Bo do tanga trzeba… konia – debiut Katarzyny Godefroy!”

 1. Kasia Alias Kinga says: Odpowiedz

  Dziękuję ogromnie za ten entuzjastyczny wpis 🙂
  Jestem pod wrażeniem, że dałam radę, że się nie poddałam. Pisanie dłuższych form nie jest dla mnie takie proste.
  Dziękuję także za cenne rady, które przydadzą się przy innych powieściach 😉

 2. Kasiu! Ogromnie Ci gratuluję! Książkę mam na liście do przeczytania, zwłaszcza że i cel szczytny. Twoja powieść udowadnia, że warto być wytrwałym i konsekwentnym 🙂 Powodzenia w dalszym pisaniu!

 3. Kasia Alias Kinga says: Odpowiedz

  Dziękuję 😀 cieszę się z miłych komentarzy.
  Zysk ze sprzedaży przekażę na organizacje prozwierzęce. Pomysł odgapiłam od Sary Gruen, która część dochodów oddaje potrzebującym zwierzętom. Jej książka La leçon d’equitation wywarła na mnie spore wrażenie.

 4. Kasiu, gratuluje! I jakze cieszy mnie fakt, ze ta ksiazka pomozesz zwierzetom. Pozdrawiam serdecznie!

 5. Kasia Alias Kinga says: Odpowiedz

  dziękuję serdecznie 🙂
  od 2011 prowadzę stronę Zwierzaki-bezdomniaki, na której zamieszczam ogłoszenia o zwierzętach w potrzebie z calej Polski.
  Znam bolączki fundacji, schronisk, domów tymczasowych – dużo zwierząt, mało srodków. Propaguję ideę wirtualnych adopcji; wpłacasz co miesiąc określoną kwotę i dzięki temu pomagasz w utrzymaniu kota, psa, krowy, świnki, konia.

 6. Kasia Alias Kinga says: Odpowiedz

  no cóż, życie to nie powieść i nie wszystko układa się zgodnie z planem. Pomimo korekty, błędów w treści jest tyle, że postanowiłam książkę oddać jeszcze raz do poprawy.

  1. Kasiu, bardzo serdecznie Ci gratuluję. Kibicowałam Tobie podczas jednej Pracy nad Tekstem. Mam już e-booka. Ogromnie się cieszę, że doprowadziłaś swój projekt do końca.

 7. Kasia Alias Kinga says: Odpowiedz

  Tak, zakończyłam powieść, postawiłam ostatnią kropkę, oddałam do korekty i … niestety jakość nie jest najlepsza. Postanowiłam oddać do korekty jeszcze raz.
  Napisałam do działu obsługi klienta, aby wstrzymali sprzedaż książki.
  Z drugiej strony ciesze się, że pomimo trudności napisałam 220 stron czyli 8,2 arkusza wydawniczego. Dużo się nauczyłam, ale musze nauczyć się więcej jeżeli chcę kontynuować pisanie.

 8. Kasiu, masz wielkie serce. Zwierzaki są najlepszymi przyjaciółmi, kochają bezinteresownie i to od nich powinniśmy uczyć się miłości. Cudownie, że realizujesz swoje marzenia, gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

  1. Kasia Alias Kinga says: Odpowiedz

   Dziękuję bardzo za dobre słowa. Wiem, że pisania można się nauczyć, a następnie doskonalić.
   Co do zwierząt, to ich los zawsze mnie interesował. To własnie im zawdzięczam pomysł na książkę 🙂

 9. Służysz społeczności blogowej, pięknie składasz frazy. przyjmij najszczersze wdzięczności moich wyrazy 🙂

Dodaj komentarz