Komu kubek, komu?

Jeszcze tylko przez tydzień możecie nadsyłać prace na mikołajkowy konkurs – tym razem nie książkowy. Kto chce wygrać pisarski kubek?

Bohaterowie mojej Listy nieobecności lubią pić herbatę – a w mikołajkowym konkursie możecie wygrać właśnie kubek z okładką Listy nieobecności. Termin nadsyłania prac upływa 20 grudnia.

W opowiadaniu konkursowym powinien znaleźć się właśnie kubek – jako bohater, jako element wystroju, jako coś ważnego bądź zupełnie nieistotnego. Wybór należy do was! Opowiadanie bądź jego fragment (tekst nie powinien przekroczyć 1700 znaków ze spacjami) wklejcie w formie komentarza do wpisu konkursowego.

Czekam na wasze teksty! Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody.

2 Replies to “Komu kubek, komu?”

 1. „Kto chce wygrać pisarski kubek?”
  Ja chcę! xD

 2. Jeden po drugim gasły ekrany , gdy niedawno zatrudniony scenograf powiedział: „Pani Agato, muszę z panią jeszcze coś uzgodnić. Może pani chwilę zostać?
  Otworzyła ponownie notes by zrobić notatkę. Ale i jego ekran zgasł. Natomiast zadzwonił telefon,
  – To poufne! Muszę z panią osobiście ….
  Zdziwiła się. Nie znała go. Był nowy w zespole i nie wiedziała czego się po nim spodziewać. Wolała jednak mieć to jak najszybciej za sobą, by spokojnie robić świąteczne zakupy, więc siląc się na swobodę powiedziała:
  – Ależ oczywiście ! Teraz?
  – Może „Cukiernia Saska” Zdaje się że to w pani okolicy, za pół godziny! Będziemy trzymać dystans ! – dodał jakby żartem.
  – Tak, dobrze. Będę.
  I była. On przyjechał w chwilę potem.
  – Wracam właśnie z Pragi. Mam dla pani przesyłkę – oznajmił
  – Dla mnie ? Nie mam nikogo w Pradze ani w ogóle w Czechach. To jakaś pomyłka!
  – Przecież nie mówię, że spotkałem pani krewnego, czy przyjaciela ! Spotkałem świętego Mikołaja ! Było tak: jestem w sklepie , kupuję prezenty dla żony. Wybrałem właśnie zielony wazon i drobiazgi dla dzieci , gdy nagle słyszę głos: „Kup jeszcze ten kubek dla pani Agaty. Ja płacę.” Kubków z nadrukami było dużo, jednak od razu doskonale wiedziałem o który kubek mu chodzi. Niebieski , z czerwoną smugą jak…jak płaszcz świętego Mikołaja. Ekspedientka zapakowała prezenty, podliczyła. Zapłaciłem. W domu, spojrzałem na wydruk z kasy. Pozycji kubka nie było! Proszę, to dla pani – zakończył podając jej paczuszkę zapakowaną w świąteczny papier.
  – Albo pan ze mnie żartuje albo to jakaś pomyłka !
  – Albo pani uwierzy pani w świętego Mikołaja!
  – Dobrze! Wchodzę w to! – zdecydowała się Agata przejmując pakunek. Ale proszę, zachować dystans!

Dodaj komentarz