Olgierd Hurka z Nagrodą Specjalną im. Janiny Paradowskiej

Olgierd Hurka – absolwent kursów Pasji Pisania – został tegorocznym laureatem Nagrody Specjalnej im. Janiny Paradowskiej, przyznawanej przy okazji Nagrody Wielkiego Kalibru. To prestiżowe wyróżnienie przyniósł mu znakomity zeszłoroczny debiut – powieść „Znamię”.

Olgierd Hurka, absolwent kursów Pasji Pisania, otrzymał Nagrodę Specjalną im. Janiny Paradowskiej za swoją debiutancką powieść Znamię. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas uroczystej gali we Wrocławiu. Piotr Kofta w laudacji powiedział, że Znamię jest „bardzo interesującym i dojrzałym debiutem, zarówno jako kryminał, jak i jako powieść”. Uznał, że historia głównego bohatera jest „przejmująca, mocna, egzystencjalnie głęboka”. Jury doceniło dobre rzemiosło i pomysł. Nagroda ta ma być zachętą do stworzenia kolejnej książki – co, mamy nadzieję, nastąpi już niebawem.

W powieści Olgierda Hurki (na zdj.) Joanna Szymalak, prawniczka renomowanej kancelarii, pewnego dnia nie pojawia się w pracy – znika bez śladu. Prowadzone przez policję śledztwo nie daje rezultatów.
Tymczasem szef kancelarii, Michał Tumski, odkrywa przekręt mający doprowadzić do wrogiego przejęcia firmy deweloperskiej, której sprawy prowadziła Joanna. Michał wstępuje na wojenną ścieżkę z konkurentem zagrożonej spółki, lecz nie docenia przeciwnika, który z żelazną konsekwencją realizuje swój wielki giełdowy plan. Następuje ciąg fatalnych wydarzeń. Okazuje się, że w pewnych kwestiach prawdopodobnie wszyscy się mylili.

Zapraszamy do poznania świetnej powieści Olgierda Hurki.

Olgierd, gratulujemy serdecznie wielkiego sukcesu. Czekamy na kolejne nagrody, którymi zostanie uhonorowane Znamię i twoje następne powieści!

3 Replies to “Olgierd Hurka z Nagrodą Specjalną im. Janiny Paradowskiej”

  1. Olgierd, szczere gratulacje, mieliśmy okazje przeczytać fragmenty twojej powieści na kursie i juz wtedy wiedziałam, że to jest przyszły pisarz. Brawo i szacun 🙂

  2. Olgierd,
    Oglądałem Twój sukces na Facebooku.
    Gratuluję raz jeszcze.

  3. Dziękuję Wam i serdecznie pozdrawiam!

Dodaj komentarz