Oto moja ofiara

Na blogu Pasji Pisania trwa lipcowy konkurs. Jeszcze tylko przez tydzień możecie przesyłać prace. Kto chce zdobyć znakomity reportaż „Pięć. Niewypowiedziane historie kobiet zamordowanych przez Kubę Rozpruwacza” Hallie Rubenhold?

Do 1 sierpnia włącznie możecie przesyłać prace na aktualny blogowy konkurs. Do wygrania świetna książka Hallie Rubenhold Pięć. Niewypowiedziane historie kobiet zamordowanych przez Kubę Rozpruwacza (tę pozycję przedstawiłem wam w ramach czerwcowej „Lektury na weekend”).

Tematem prac konkursowych jest „ofiara”. Nie musi to być opowiadanie kryminalne. Wasze prace nie muszą się też wiązać w żaden sposób z historia Kuby Rozpruwacza czy zamordowanych przez niego kobiet. Ofiarę wszak można rozumieć w różny sposób. Piszcie! Pamiętajcie, że prace nie powinny przekroczyć 1700 znaków ze spacjami. Wklejcie je w formie komentarza do wpisu konkursowego.

Czekamy na wasze teksty!

2 Replies to “Oto moja ofiara”

  1. Ostatnio w 24h przeczytałem tomiszcze https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4941485/jak-zrobic-statek-kosmiczny-o-bandzie-awanturnikow-zacietym-wyscigu-oraz-o-narodzinach-prywatnej-a Autorka opisuje w niej m.in. ofiary wyścigów o coraz doskonalszy transport. Najpierw o tych co zginęli w pierwszej ćwiartce XX wieku usiłując dla nagrody przelecieć Atlantyk. A potem ofiary prywatnych lotów w kosmos. Virgin Galactic co prawda zdobył nagrodę, ale kilka miesięcy później zginął jeden z pilotów, bo za szybko odchylił klapę hamującą wejście w atmosferę.
    Cokolwiek by nie powiedzieć nie byli oni ofiarami jakichś zwyrodnialców czy własnej głupoty, lecz postępu, który pomimo, że na coraz większym poziomie to ciągle osiągniecie następnego poziomu upomina się o swoje ofiary.

    Zamieściłem ten komentarz, bo obawiam się, że inaczej wpis pozostałby samotny, a może komuś się dobrze skojarzy i napisze coś na konkurs :).

    1. Udało mi się tą książką „Jak zrobić statek kosmiczny. O bandzie awanturników, zaciętym wyścigu oraz o narodzinach prywatnej astronautyki” zainteresować chłopaka, który już jako gimnazjalista zaplanował i zebrał fundusze na wypuszczenie balonu stratosferycznego, a więc prawie kosmos https://polakpotrafi.pl/projekt/space-in-180. W tym celu sam zaprojektował i zbudował elektronikę do dokonywania pomiarów i obserwacji. Potem nawet myślał o wysłaniu mikrosatelity, ale zebrał się w sobie by dostać się na wymarzone studia elektroniczne i już zaliczył pierwszy rok na Uniwerytecie w … Manchesterze. A teraz ponadprogramowo zrealizował instalację fotowoltaiczną https://www.rs-online.com/designspark/sauleboard-charge-controller-with-mppt-and-bluetooth za którą otrzymał od Anglików wyróżnienie https://www.linkedin.com/posts/amy-muncer-581714114_keeponengineering-engineering-tech-ugcPost-6822879359032946688-0PNo.

Dodaj komentarz