Jak wydać książkę?

Masz gotową powieść – i co dalej? Obok satysfakcji towarzyszy ci lęk przed zmierzeniem się z rynkiem wydawniczym. Nie wiesz, czego się spodziewać, na co uważać, jakich błędów się wystrzegać. Chcesz wiedzieć, jak wydać książkę? Zapraszamy na nasz nowy kurs!

Mamy dla was coś nowego! Kurs „Jak wydać książkę w tradycyjnym wydawnictwie” (odbywający się w formule on-line na Zoomie) jest przeznaczony dla wszystkich, którzy mają książkę na ukończeniu lub gotową albo są w trakcie pisania i pragną lepiej poznać rynek wydawniczy. Każdy uczestnik będzie miał możliwość napisać własną propozycję wydawniczą, omówić wątpliwości z prowadzącą – Danutą Awolusi, doświadczoną pisarką.

Podczas kursu dowiecie się m.in. które oficyny wydawnicze są otwarte na debiutantów, czym różni się polski rynek książki od zagranicznego, na ile istotne jest targetowanie książki w trakcie pisania, jakie są najnowsze trendy wydawnicze – i co jeśli działamy na przekór nim. Wreszcie przygotujecie krok po kroku propozycję wydawniczą i poznacie procesu wydawniczego.

Szczegóły znajdziecie na stronie kursu.

Kurs poprowadzi pisarka Danuta Awolusi. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Jest autorką powieści obyczajowych i książek lifestylowych. Wśród jej popularnych powieści można wymienić: Na wysokim niebie, Macochy (o tej pozycji pisaliśmy więcej w jednej z „Lektur na weekend”), Twoja wina, Nie mówiąc nikomu. Współpracowała z wydawnictwem SOL, PASCAL i Prószyński i Ska. Od dziesięciu lat prowadzi blog krytycznoliteracki Książki Zbójeckie, który obecnie przybrał formę kanału na YouTube. Autorka podcastów, felietonów, dziennikarka związana z portalem literackim granice.pl dla którego przeprowadza wywiady z pisarzami. Uwielbia kontakt z kursantami na żywo, a jej największą pasją (poza pisaniem) jest obserwowanie rynku wydawniczego.

Pierwsza edycja jej autorskiego kursu rusza 20 października (liczba miejsc jest ograniczona):

https://www.pasjapisania.pl/jak-wydac-ksiazke.html

Zapiszcie się już dziś! I wydajcie z pomocą Pasji Pisania swoją książkę!

Dodaj komentarz