Zapraszamy do Baneberry Hall! ROZWIĄZANIE KONKURSU!

Zakończył się już przedświąteczny konkurs Pasji Pisania. Nadesłaliście mnóstwo świetnych prac. Kto dostanie zaproszenie do pewnego nawiedzonego domu i zapozna się z książką Rileya Sagera „Wróć przed zmrokiem”?

Ostatni w tym roku konkurs na blogu Pasji Pisania dobiegł końca. Choć to specyficzny okres w roku i większość z nas ma sporo dodatkowych zajęć, znaleźliście czas na pisanie. Nawiedzony? Ten temat można ująć rozmaicie – i to właśnie udowodniliście. Niektóre teksty – to chyba tradycja – nie mieściły się w podanych limitach znaków. I jak zwykle prac wartych nagrodzenia jest więcej niż nagród!

Zaproszenie do Banebarry Hall (czyli książkę Rileya Sagera Wróć przed zmrokiem, ufundowaną przez Wydawnictwo MOVA) otrzymuje Wojciech za, chciałoby się powiedzieć, diablo ciekawe ujęcie tematu, humor i błyskotliwe zabawy językowe. Zobaczcie:

„Od kiedy narzeczona posłała Macieja do stu diabłów, jego życie nieoczekiwanie nabrało barw.
Wszystkich stu czortów nie udało się spotkać, pochowali się jakby ich kto ogonem nakrył, ale jedno zagubione niebożę akurat kręciło się wieczorową porą na peryferiach, życząc wszystkim dobrej nocy. Nie mając nic ciekawszego do roboty skorzystało z zaproszenia Macieja, by do niego wstąpić. Zamiast tkwić w szczegółach przyczyn rozpadu związku, Maciej wraz z nowym towarzyszem z piekła rodem rzucił się w demoniczny wir nocnego miasta. Kiedyś nieśmiały, z diabłem za skórą Maciej podchodził z szelmowskim uśmiechem do każdej z napotkanych w barze kobiet i szeptał im do ucha bałamutne słowa, od których oblewały się czerwienią.
– Nie kuś, nie kuś … – śmiały się zawstydzone i puszczały do niego oczko. Zwiedzione na pokuszenie, wraz z Maciejem rozbijały się po mieście w jego nowym lamborghini diablo.
– Jeździsz jak szatan! – piszczały z zachwytu.
Gdy jednak któraś z uwiedzionych niewiast próbowała zaciągnąć go przed ołtarz, Maciej wzbraniał się gwałtownie. Nie wiedzieć czemu, nagle nabrał panicznego strachu przed święconą wodą”.

Wszystkie prace konkursowe przeczytacie tutaj.

Wojtku, serdeczne gratulacje!

Wszystkim wam – uczestnikom – chcieliśmy podziękować za kolejny rok z blogowymi konkursami. Za wasze teksty, inspiracje, za to, że tak chętnie bierzecie udział w tych pisarskich zabawach. W 2022 roku, oczywiście, zaprosimy was do kolejnych konkursów!

Źródło cytatu: https://blog.pasjapisania.pl/2021/12/05/wroc-przed-zmrokiem-konkurs/

One Reply to “Zapraszamy do Baneberry Hall! ROZWIĄZANIE KONKURSU!”

  1. Gratulacje, zawsze z przyjemnoscia i usmiechem w kaciku ust cie czytam, Wojciechu!

Dodaj komentarz