Napisz książkę i zgarnij nagrodę!

Biedronka ogłosiła kolejną – już ósmą – edycję konkursu na książkę dla dzieci: „Piórko” dla debiutujących pisarzy. Na zwycięzcę czeka aż 100 tys. złotych. Swoje propozycje możecie nadesłać do 6 kwietnia 2022 r.

Sklep Biedronka ogłosił ósmą edycję konkursu „Piórko” na książkę przeznaczoną dla dziecięcego czytelnika. Zwycięzcy otrzymują po 100 tys. złotych nagrody w dwóch kategoriach: „Tekst” oraz „Ilustracje”. Ponadto organizatorzy gwarantują wydanie i promocję książki. Najlepsza publikacja trafi jeszcze w tym roku na półki sieci sklepów Biedronka w całej Polsce. Do tej pory w dotychczasowych edycjach nadesłano 25 tysięcy zgłoszeń!

Konkurs jest przeznaczony dla dorosłych i debiutujących autorów (mogą w nim wziąć udział również ci, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach, ale nie zostali laureatami). Napiszcie tekst skierowany do dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Każdy może zgłosić maksymalnie 3 teksty o długości od 20 tys. do 60 tys. znaków. Teksty można zgłaszać do 6 kwietnia 2022 roku włącznie poprzez dedykowaną do tego stronę internetową. Laureat lub laureatka pierwszego z dwóch etapów 8. edycji konkursu zostanie wyłoniony pod koniec maja – wówczas debiutujący ilustratorzy będą mieli miesiąc na stworzenie ilustracji do tekstu. Organizatorzy wyłonią te, które w największym stopniu oddają jego ducha.

Książka-laureatka zostanie wydana w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy – do kupienia w sklepach Biedronki już w listopadzie.

Kto spróbuje swoich sił?

Źródło tekstu i grafiki: https://media.biedronka.pl/180293-100-tys-zl-na-wyciagniecie-reki-debiutujacych-pisarzy-w-konkursie-biedronki-piorko-2022

One Reply to “Napisz książkę i zgarnij nagrodę!”

  1. Trzeba tylko dodać, że AUTOR MUSI BYĆ TOTALNYM DEBIUTANTEM, który nigdy nie popełnił tekstu artystycznego pod numerem ISBN, a prawdopodobieństwo wydania jego zgłoszenia wynosi 0,28 promila. No i strasznie mało czasu, nawet korekty się nie zrobi:(

    1. W Konkursie mogą uczestniczyć pełnoletnie osoby fizyczne (pełnoletność powinna zostać
    osiągnięta z chwilą rozpoczęcia etapu Konkursu, w którym uczestnik bierze udział) posiadające obywatelstwo polskie oraz pełną zdolność do czynności prawnych, których prace literackie, czyli teksty o charakterze artystycznym (pisane prozą lub wierszem), inne niż mające charakter informacyjny, publicystyczny lub naukowy (dotyczy uczestników I Etapu Konkursu) lub prace graficzne (dotyczy uczestników II Etapu Konkursu) nigdy wcześniej nie były publikowane w drukach lub wydawnictwach oznaczonych numerami ISBN lub ISSN, takich jak w szczególności książki, czasopisma, ebooki, audiobooki (dalej „Uczestnicy”).

Dodaj komentarz