Pomagać można i literaturą!

Ostatnio ukazała się wyjątkowa pozycja: „24/02/2022” Antologia dla Ukrainy. Cały dochód ze sprzedaży e-booka zostanie przekazany na konto fundacji Proliska zajmującej się pomocą humanitarną dla cywilnych ofiar wojny. Wśród pisarzy, którzy przyłączyli się do projektu są również absolwenci kursów Pasji Pisania.

24 lutego 2022 roku wojna na Ukrainie stała się faktem. Od tamtego dnia wiele z nas z przerażeniem śledzi codzienne wstrząsające wiadomości. Wiele z nas próbuje też pomóc, tak jak może. Pisarze również włączyli się w pomoc Ukrainie. Jednym z owoców tej pomocy jest e-book 24/02/2022 przygotowany przez Wydawnictwo IX.

24.02.2022 to spontaniczna akcja wydawnicza, zainicjowana w środowisku polskich twórców i czytelników grozy i fantastyki przez pisarza, Jarosława Klonowskiego. Skupiona początkowo na literaturze niesamowitej, rozrosła się w otwarty projekt, z którego dochód zostanie w całości przeznaczony na wsparcie organizacji, zajmującej się pomocą humanitarną dla cywilnych ofiar wojny trwającej na Ukrainie. Książka, ze względu na potrzebę szybkiego działania w czasie kryzysu wojennego, przyjęła formę ebooka, który zawiera utwory wybrane przez organizatorów spośród nadesłanych propozycji, a także opowiadania zaproszonych do projektu pisarzy oraz ilustracje grafików, którzy wsparli nasze wydanie. Oprócz antologii powstał również dodatek stworzony przez twórców komiksów.

Do udziału w projekcie zaproszono m.in. Jakuba Bielawskiego, Wojciecha Gunię, Łukasza Orbitowskiego czy Radka Raka. Wśród laureatów, których teksty zostały włączone do antologii znaleźli się również absolwenci kursów Pasji Pisania: Jarek Dobrowolski, Artur Siwek i Anna Szrymska. Jesteśmy z was naprawdę dumni! Udowadniacie, że również poprzez pisanie można nieść pomoc!

Zachęcamy do zapoznania się z antologią będącą owocem tak szlachetnej inicjatywy. E-booka 24/02/2022 (w różnych formatach) można pobrać ze strony wydawnictwa.

Źródło tekstu i grafiki: https://wydawnictwoix.pl/produkt/24-02-2022/

Dodaj komentarz