Danuta Awolusi i Joanna Warpas o cenie wolności

Dziś premierę ma wyjątkowa książka „Mam już dość. Jak pokonałam domowego hejtera”. Autorki – Danuta Awolusi, ceniona przez was nauczycielka Pasji Pisania – i Joanna Warpas przedstawiają kobiety, które tkwiły w przemocowych małżeństwach.

Danuta Awolusi i Joanna Warpas

Do księgarń właśnie trafiła nowa książka Danuty Awolusi, znanej pisarki, a także nauczycielki Pasji Pisania, stworzona w duecie z Joanną Warpas – influencerką, specjalistką w zakresie optyki okularowej, samodzielną mamą, absolwentką szkoły tanga i kursów rozwojowych z przeróżnych dziedzin. W reportażu Mam już dość. Jak pokonałam domowego hejtera przedstawiają wstrząsające historie kobiet, które uwięzione w toksycznych związkach, zdecydowały się na rozwód. Ta pozycja ukazała się nakładem wydawnictwa Sine Qua Non.

Alicja wyszła za mąż za socjopatę, który szybko osaczył ją zazdrością i stosował wobec niej przemoc. Marta żyła z alkoholikiem. Rozwód był względnie szybki, ale dochodzenie do siebie już nie. Julia rozwodziła się z manipulatorem, który niemal zniszczył jej życie. Adela przeżyła rozwód jako osobistą klęskę, Diana wciąż usiłuje stanąć na nogi, choć od uzyskania decyzji sądu minęło dużo czasu, a Sylwia nadal spłaca kredyt zaciągnięty, by pokryć długi byłego męża. Trudne emocje, paraliżujący stres, potężna zmiana, a w oczach społeczeństwa – porażka. Cena, jaką przychodzi kobietom zapłacić za wolność, jest często zbyt wysoka, by od razu zacząć nowe, lepsze życie.

Historie bohaterek tej książki to tak naprawdę opowieści wielu kobiet, które postanowiły odejść od mężów. Ta książka niczego nie doradzi, ale być może zawarte w niej przykłady okażą się wsparciem, zmotywują do działania czy po prostu dodadzą siły. Mam już dość opowiada o tym, co spotyka rocznie ponad sześćdziesiąt tysięcy par małżeńskich w Polsce – o piekle rozwodu. O tym, jak to jest walczyć na sali sądowej, i co dzieje się później, kiedy zapada wyrok, a rzeczywistość przypomina zgliszcza.

Danutę Awolusi poznaliście na kursach „Jak wydać książkę w tradycyjnym wydawnictwie” i „Promocja autora”. W najbliższym czasie będzie prowadzić Internetowy Kurs Podstawowy, który rusza już 6 sierpnia:

https://www.pasjapisania.pl/kurs-podstawowy-2.html

Zapraszamy!

Danusiu, w imieniu całego zespołu Pasji Pisania gratuluję ci kolejnej książkowej publikacji. To pozycja na pewno trudna, ale społecznie potrzebna!

Autorką zdjęć jest Kasia Kosakowska.

Dodaj komentarz