Kurs Fantastyka z Małgorzatą Sanchez

Piszesz powieść a może opowiadanie fantasy lub science-fiction? Potrzebujesz wsparcia, wiedzy, motywacji? Skorzystaj z nowego kursu Pasji Pisania – Kurs Fantastyka rusza już w marcu. Stworzyła go pisarka Małgorzata Sanchez – nowa nauczycielka Pasji Pisania!

Wiele naszych kursantów i kursantek pisze powieści czy opowiadania z gatunku szeroko rozumianej fantastyki. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zupełnie nowy, osobny kurs – Kurs Fantastyka. Trwa sześć tygodni i odbywa się na platformie internetowej. Dzięki wykładom zdobędziecie mnóstwo wiedzy. Nowe umiejętności w piórze sprawdzicie przy pomocy zaproponowanych ćwiczeń – każde z nich jest przygotowane w trzech wariantach do wyboru: fantasy, sci-fi oraz groza. To etap indywidualnej pracy pisarskiej z nauczycielem. W trakcie kursu będziecie mogli dwa razy zamieścić swój dowolny tekst – na przykład fragment powieści czy opowiadanie – do oceny na forum grupy.

A oto zagadnienia, jakie zostały poruszone w wykładach:

  1. Kreacja bohaterów w fantastyce;
  2. Budowanie światów;
  3. Modele fabularne;
  4. Język w fantastyce;
  5. Sceny akcji;
  6. Pozostałe kwestie (organizacja pracy nad powieścią, nawiązania literackie, rynek fantastyki w Polsce).

Szczegółowy program znajdziecie tutaj.

Małgorzata Sanchez

Kurs przygotowała i poprowadzi Małgorzata Sanchez, pisarka i nowa nauczycielka Pasji Pisania. Z wykształcenia jest finansistką, z zamiłowania malarką. Laureatka konkursów literackich (m.in.: „O Pióro Pegaza 2021 – Cyberwiersze, czyli futurystyczny Lem”, „Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2022 – konkurs na opowiadanie sensacyjne lub kryminalne”, „Nowe Dzienniki Gwiazdowe 2021”, „Twórcy Twórców edycja II”). Zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Pigmalion fantastyki 2022”. Lubi klimaty sci-fic i postapo, ale najlepiej czuje się w klasycznym high fantasy. Debiutowała w 2022 roku opowiadaniem Obok opublikowanym w antologii horroru Wszystkie kręgi piekła, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Phantom Books Horror. Ponadto jej opowiadania doczekały się druku na łamach „Białego Kruka” i antologii Baźnie wydanej przez Dom Horroru. Żyje równolegle w dwóch światach – fantastycznym i rzeczywistym. W drugim dlatego, że nie ma wyboru.

Niektórzy z was na pewno kojarzą Małgorzatę Sanchez – w 2019 roku zaczęła swoją przygodę z Pasją Pisania jako kursantka. Uczestniczyła w Kursie Pasja Pisania I, Pasja Pisania II, Kursie Inspiracje, a także w paru edycjach Pracy nad Tekstem. Dała się poznać nie tylko jako utalentowana pisarka. Wnikliwie analizowała prace innych uczestników i uczestniczek kursów, wykazując się świetną intuicją pisarską. Teraz jest z Pasją Pisania w zupełnie innej roli.

Pierwsza edycja Kursu Fantastyka rusza już 15 marca:

https://www.pasjapisania.pl/kurs-fantastyka.html

Zapraszamy!

One Reply to “Kurs Fantastyka z Małgorzatą Sanchez”

  1. Fantastycznie, że istnieje kurs z Małgorzatą Sanchez poświęcony literaturze fantastycznej! 📚🌌 Małgorzata Sanchez to nie tylko ceniona autorka w tej dziedzinie, ale także pasjonatka, która potrafi przekazać swoją wiedzę i fascynację fantastycznym światem.

Dodaj komentarz