Wampir po odwyku – druga powieść Jarosława Dobrowolskiego

I już jest! Wyczekiwana druga powieść Jarosława Dobrowolskiego, pisarza, absolwenta kursów Pasji Pisania. Co czeka wampira Konrada Harkova po odwyku w Bieszczadach? Czy uda mu się wrócić do dawnego życia?

I kolejna książka absolwenta naszych kursów już niebawem trafi do księgarń! Chodzi o Cyjana autorstwa Jarosława Dobrowolskiego. To kontynuacja Delirium, które ukazało się w sierpniu zeszłego roku. Wielu czytelników doceniło powieść o straumatyzowanym wampirze w Bieszczadach. Obie powieści tworzą cykl „Krwiopijca”.

Cyjan to pełen tajemnic kryminał, osadzony w świecie urban fantasy. Po dobrowolnym odwyku w Bieszczadach Konrad Harkov – pełen skrupułów upadły wampir – postanawia rozwiązać zagadkę swojego istnienia. Wraca do miejsca, gdzie przed trzydziestu laty wszystko się dla niego zaczęło. Jak przyjmą go dawni przyjaciele i co uczynią zajadli wrogowie? I co ze złem, które nawiedziło Bieszczady?

Jarosław Dobrowolski z pisania uczynił swój sposób na życie. Czyta z pasji, pisze z ciekawości. Szuka i odkrywa swoich bohaterów przeżywając z nimi dziwne, bolesne a czasami pokręcone historie. Poza pisaniem pasjonuje się motocyklami, sztukami walki, fantastyką w każdym wydaniu, grami komputerowymi. Namiętnie gra w RPG. Zawodowo zajmuje się projektowaniem doświadczeń użytkownika (user experience). Jest współautorem kilku antologii, a także powieści sensacyjnej pt. Prawo drogi, która ukazała się w odcinkach na łamach magazynu motocyklowego Motovoyager.pl. Zajrzyjcie koniecznie na jego facebookowy fanpage: Jarek Dobrowolski – wynurzenia.

Jarka miałem przyjemność poznać w październiku 2021 na kursie on-line Podstawy Pisania. Później Jarek wziął udział w Pasji Pisania II i w Pracy nad Tekstem. Najbardziej ujęła mnie w nim wielka świadomość twórcza. Miał w sobie ogromną pewność, że będzie pisał, a jednocześnie w tej pewności kryło się sporo pokory i gotowości do dalszej pracy. Świetnie się odnalazł w świecie wydawniczym, uczestniczy w wielu branżowych wydarzeniach, udziela wywiadów, pojawia się na spotkaniach autorskich. Konsekwentnie podąża obraną przez siebie ścieżką. Z wielką radością śledzę kolejne sukcesy Jarka – bo i ja miałem pewność, że ta pisarska droga jest mu przeznaczona.

A oto fragment Cyjana:

„Dwadzieścia miliardów polskich złotych. – Biskup pozwalał słowom wypadać z ust i spuścił je na rozmówcę, jakby wylewał nań kadź pełną roztopionego ołowiu.
Tak naprawdę nie potrzebował tych pieniędzy. Jego fundacje, inwestycje w ośrodki edukacji oraz media utrzymywały się same. Obaj o tym wiedzieli, tak samo jak to, że obiecane fundusze stanowiły niewiele więcej jak wyraz poddaństwa. Były należną mu daniną, będącą przypieczętowaniem kolejnego etapu umowy. Od zawsze tak to działało. Król pragnął wsparcia ze strony przewodników duchowych narodu, król musiał złożyć ofiarę na ołtarzu wiary.


– To wymaga czasu, ekscelencjo. – Chudy mężczyzna w granatowym garniturze zdjął okrągłe okulary i nerwowo przetarł je ściereczką. Jego wysokie czoło marszczyło się, a drobne krople potu perliły na skroniach.
– Czas nie ma znaczenia. – Splatając zdobione złotymi sygnetami palce, biskup pochylił się i oparł o dębowe biurko. Jego ciemnej szaty nie szpeciło nawet najmniejsze załamanie czy choćby pyłek kurzu. – Ofiara ma znaczenie. Te pieniądze są świadectwem wiary i wsparciem dla naszej świętej sprawy. Kościół jest niedofinansowany. Coraz więcej młodych odwraca się od nas i pogrąża w odmętach hedonizmu, zapominając o podstawowych wartościach i cnotach, na których wyrósł ten piękny kraj oraz jego wspaniały naród. W ten sposób ty i twoi mocodawcy wspieracie wielką misję krzewienia miłości Pana. Dzięki nim będziemy mieli środki, by mówić do ludzi i nauczać. Będą słuchali Słowa Bożego spływającego z ust bogobojnych pasterzy. Będą żyli w wierze i postępowali zgodnie z głosem sumienia, a świat w ich oczach ukształtuje się wedle nauk Stwórcy. Pamiętaj, że walka o rząd dusz to nie tylko kwestia teraźniejszości. Kształcąc obecne pokolenia, budujemy świat, jaki dopiero nastąpi oraz ten, który jest nam pisany, kiedy nadejdzie Dzień Sądu.
Polityk nerwowo poprawił czerwony krawat. Kręcił się na fotelu, jakby ktoś zamontował w skórzanej poduszce gorące pręty. Każde skrzypnięcie mebla wprowadzało go w coraz większy dyskomfort”.

Książkę możecie zamówić w przedsprzedaży do 28 maja 2023 roku – wystarczy kliknąć tutaj. Pierwsze sto osób, które zamówi powieść lub pakiet w ramach przedsprzedaży otrzyma unikalne prezenty!

Jarku, w imieniu całego zespołu Pasji Pisania serdecznie ci gratuluję kolejnego wielkiego pisarskiego sukcesu! Oby tak dalej!

Źródło cytatu: Jarosław Dobrowolski, Cyjan, Wydawnictwo Planeta Czytelnika, Łódź 2023.
Źródło grafiki: materiały prasowe.

Dodaj komentarz