„Moby Dick” z perspektywy wieloryba

Moby Dick Hermana Melville’a jest zaliczany do klasyki literatury amerykańskiej. Historia wyprawy wielorybniczej fascynuje kolejnych czytelników, ale i twórców. Patrick Ness zapowiada nową książkę, w której opowie na nowo znaną historię, tym razem z perspektywy wieloryba.

Patrick Ness – pisarz znany m.in. z powieści Siedem minut po północy – napisał książkę inspirowaną Moby Dickiem Hermana Melville’a. Tym razem tę historię poznamy z perspektywy wieloryba.

Angielski tytuł to And The Ocean Was Our Sky ( „A ocean był naszym niebem”). To opowieść o Batszeby o polowaniu na legendę, na istnego diabła o imieniu Toby Wick czającego się w głębinach. Wydawca zapowiada klasyczną baśń na nasze czasy. Światowa premiera zaplanowana jest na 4 września 2018 r.

Patrick Ness zdradził: „Zaczęło się od tego, że zadałem sobie pytanie: „A co by było, gdyby Moby Dicka opowiedział wieloryb?”. Cóż, literatura często zaczyna się od pytania „co by było gdyby”. Inspirowanie się innymi książkami może przynieść zdumiewająco dobre efekty! Czy kiedyś pisaliście w oparciu o czyjąś powieść? A może mieliście ciekawy pomysł na inny rozwój fabularny sytuacji? Inne losy bohatera?

Chcecie poznać więcej inspirujących pomysłów? Zapraszam na Kurs Inspiracje, który rozpocznie się 7 kwietnia. Trwają zapisy:

http://www.pasjapisania.pl/kurs-inspiracje.html

Czekam na was.

Źródło tekstu i grafiki: http://booklips.pl/newsy/autor-siedmiu-minut-po-polnocy-pisze-nowa-wersje-moby-dicka-z-perspektywy-wieloryba/

2 Replies to “„Moby Dick” z perspektywy wieloryba”

  1. Od razu przypomniało mi się jedno z ćwiczeń, które nam zadałeś kiedyś. Też mieliśmy przedstawić wydarzenia z innej perspektywy, tyle, że dziełem była Biblia i Księga Rodzaju. Wyzwanie było naprawdę ekscytujące.

    1. Michal_Pawel_Urbaniak says: Odpowiedz

      Też o tym pomyślałem:)

Dodaj komentarz