Ze sceny do literatury – i na bloga

Bywa, że pisarz wcale nie wymyśla swoich bohaterów, a bierze ich prosto z życia. Tak właśnie zrobiła Marta Fox, znana autorka książek dla młodzieży, w powieści Idol. Tam jedną z postaci jest Artur Gotz, aktor i wokalista.

W Idolu Marty Fox rozgoryczona Sonia, wracając do domu po nieudanym wypadzie do Krakowa, natrafia przez przypadek na plakat reklamujący recital Artura Gotza. Jeszcze nie wie, że oto znalazła swojego nowego idola. I że niedługo uwikła się w stworzone przez siebie kłamstwa – a wszystko po to, aby w jakiś sposób odnaleźć, dookreślić siebie w świecie, który wymaga przebojowości. Jak się potoczyła ta historia? Warto to sprawdzić!

Na marginesie: Artur Gotz to jedna z autentycznych postaci, które pojawiają się w tej powieści. Martę Fox możemy za to zobaczyć na teledysku do wykonywanej przez niego piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów – „Już kąpiesz się nie dla mnie”.

Sonia zakłada bloga poświęconego Arturowi Gotzowi. Trwa to długo, ale w końcu umieszcza wpis inauguracyjny:

„Pierwszy wpis był krótki, starała się, aby pozostał rzeczowy i powściągliwy, co nie do końca się udało:

Oto mój IDOL.
Wszystkie piosenki w jego wykonaniu są rewelacyjne. Ale Milionerzy, Pod gadającym Kotem, Duch, dusza i ciało, Obecny narzeczony najbardziej mi się podobają. Piosenki brawurowe, dowcipne, nieco kabaretowe i liryczne, trochę melancholijne i groteskowe. Wykonanie bezbłędne pod względem dykcji i aktorstwa. Wyrazista mimika, lekkość w ruchach. Do tego głos brązowo-pluszowy, talent i charyzma. I jeszcze uroda będąca mieszanką anioła z Bondem.

Nie wiedziała nic o zasadach blogowania, to były jej pierwsze kroki. (…) Wiedziała jedynie, że na świecie są miliony blogów, co sekundę powstają kolejne, więc zdobycie czytelników to naprawdę ciężka praca. Czuła, że bloga nie będzie pisała dla siebie, bo to nie szuflada, w której można coś ukryć”.

Może i ty marzysz o założeniu własnego bloga? A może chcesz sprawić, żeby twój istniejący już blog był jeszcze ciekawszy i zyskiwał coraz to większe grono fanów? Zapraszamy na Internetowy Kurs Webwritingu (prowadzenie Joanna Wrycza-Bekier), który rusza 4 kwietnia. Możesz się zapisać tutaj:

http://www.pasjapisania.pl/kurs-webwritingu.html

Zapraszamy!

Źródło cytatu: Marta Fox, Idol, wyd. Akapit Press, Łódź 2016.
Źródło filmu: https://www.youtube.com/watch?v=arOSQ4MF02E
Źródło grafiki: http://www.arturgotz.pl/index.php/omnie/biogram-artur-gotz

Dodaj komentarz