Jak pachną czerwone róże w książce Grażyny Ochenkowskiej?

Dziś – 21 czerwca 2018 r. – ma premierę książka „Zapach czerwonych róż” Grażyny Ochenkowskiej – jednej z kursantek Pasji Pisania. Tym samym Grażyna spełniła swoje pisarskie marzenia.

Dziś premiera książki Grażyny Ochenkowskiej, która regularnie uczestniczyła w kursach Pasji Pisania. Zapach czerwonych róż to przede wszystkim opowieść autobiograficzna. O dziecku, które miało utrudniony start w życiu – pochodziło z biednej, wielodzietnej rodziny nękanej przez kolejne kryzysy. O dziewczynie buntującej się w obliczu niechcianego małżeństwa. O kobiecie, która była szczęśliwa, ale zachorowała na nowotwór piersi – i całe to mozolnie zbudowane szczęście okazało się pozorne. Wreszcie – opowieść o kimś, kto się nie poddał, pomimo ciosów, jakie zsyłał los. Bohaterka tej książki wyszła z choroby, zrobiła spektakularną karierę, stale dążyła do tego, aby czynić świat lepszym, rozwijać się i spełniać swoje marzenia. Jednym z nich było napisanie książki.

Druga część książki to poradnik z opisami autorskich ćwiczeń Grażyny Ochenkowskiej z obręczą hula hoop. Dzięki tym prostym ćwiczeniom będzie można poprawić jakość swojego zdrowia i zadbać o sylwetkę.

Grażynę poznałem w 2014 roku. Po raz pierwszy prowadziłem wówczas Kurs Podstawowy Pasji Pisania. Jedną z jego uczestniczek była właśnie Grażyna Ochenkowska. Potem wielokrotnie spotykaliśmy się na kolejnych kursach. Od pierwszej chwili podziwiałem jej wytrwałość w drodze do samorozwoju, realizacji celów. Imponowała mi ogromna wewnętrzna siła Grażyny. To, że pomimo wielu dramatycznych przejść, nie straciła wiary w świat, w drugiego człowieka. Dążyła do tego, aby spełnić swoje marzenia – cieszę się, że kolejne się urzeczywistniło.

Oddaję głos Grażynie:

„Każda opowieść musi się gdzieś zaczynać. Ta rozpoczyna się… w świetle reflektorów. Jednak moja historia to nie tylko zapach czerwonych róż i dary od losu. To także wyrzeczenia, ogromna wiara i cierpliwość w momentach, gdy nic nie szło po mojej myśli. Zapraszam Cię w podróż w świat spełnionych marzeń. Może Ty także spełnisz swoje?”

Zapraszam was do zapoznania się z Zapachem czerwonych róż.

Grażynko, w imieniu całego zespołu Pasji Pisania serdecznie ci gratuluję! I cieszę się razem z tobą z premiery książki!

Źródło cytatu: Grażyna Ochenkowska, Zapach czerwonych róż, Wydawnictwo Czerwona Szpilka, Wrocław 2018.
Źródło grafiki: https://czerwonaszpilka.pl/sklep/zapach-czerwonych-roz-grazyna-ochenkowska/

8 Replies to “Jak pachną czerwone róże w książce Grażyny Ochenkowskiej?”

 1. Grażynko – gratulacje!

  1. Olgierd, dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie:-)

 2. Wielkie gratulacje!

  1. Lucy, dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie 🙂

 3. Gratulacje!!!

  1. Dziękuję Magdo serdecznie 🙂

 4. Chomikuj buszujacy w zbożu says: Odpowiedz

  Gratulacje 🙂 wraz z życzeniami – pisz dalej oraz to wspaniale!

  1. Dziękuje bardzo 🙂

Dodaj komentarz