Mikołajek w komiksie

Znacie najsłynniejszego Mikołaja w literaturze? Jasne, to ten uroczy malec z serii książek, których autorami są Sempé i Goscinny. A czy wiedzieliście, że Mikołajek po raz pierwszy pojawił się w komiksie? Teraz macie szansę poznać jego komiksowe przygody.

Ostatnio nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się książka Mikołajek. Jak to się zaczęło. Zawiera 28 plansz komiksu, na łamach którego „debiutował” Mikołajek. Komiksowe historie ukazywały się od września 1955 r. do maja 1956 r. Dopiero kilka lat później – bo w 1959 r. – Mikołajek po raz pierwszy wystąpił w opowiadaniu, ilustrowanym charakterystyczną kreską.

Komiks i Mikołajek? Owszem. To inna forma, ale zabawa również przednia! Mamy tu do czynienia z tym samym uroczym humorem, który znamy z opowiadań. Z odkrywanym na nowo światem dzieci i dorosłych. Z absurdami zwyczajnej codzienności spod znaku wizyty lekarza, pójścia do fotografa czy kupienia pary butów.

Co się stanie, gdy Mikołajek dostanie świetny bębenek? A czy kolejka elektryczna jest lepszym prezentem? Po co Mikołajkowi gazeta taty? Jak się skończy zabawa w kopanie dołów na plaży? Jak będzie wyglądać pierwsza jazda Mikołajka na rowerku? Dla kogo wizyta u fryzjera jest największą torturą? Czy rodzice będą zadowoleni, gdy okaże się, że Mikołaj ozdobił ścianę rysunkiem? Czy Mikołajkowi spodoba się jazda samochodzikami w wesołym miasteczku? A może nie on będzie miał największą frajdę? Jestem pewien, że ubawią was te historyjki!

Twórcy serii o Mikołajku zaczynali od komiksu. Dopiero później przygody bohatera przybrały znaną nam formę. Może i wy dopiero próbujecie swoich sił w pisarstwie i brakuje wam kogoś, kto by was poprowadził? Skorzystajcie z Internetowego Kursu Podstawowego, który rozpoczyna się już jutro – 24 marca. Popracujecie nad swoimi pisarskimi projektami w twórczej atmosferze i zyskacie sporo wiedzy. Możecie się zapisać tutaj:

http://www.pasjapisania.pl/kurs-podstawowy-2.html

Zostały ostatnie miejsca!

Źródło grafiki: materiały prasowe Wydawnictwa Znak.

Dodaj komentarz