A ty gdzie chowasz swoje teksty?

Bo dwa nieznane dotąd wiersze Daphne du Maurier – angielskiej pisarki – odnaleziono w ramce za jej zdjęciem. Przypuszcza się, że autorka „Rebeki” napisała je w wieku około 20 lat. Kartkę z wierszami wystawiono na aukcję.

Dwa nieznane dotąd wiersze Daphne du Maurier – znakomitej pisarki, autorki m.in. Rebeki czy Mojej kuzynki Racheli – odkryto w ramce z jej zdjęciem w kostiumie kąpielowym. Znalazł je licytator Roddy Lloyd, katalogujący przedmioty, które miały trafić na aukcję – przedmioty, listy, zdjęcia należące do bliskiej przyjaciółki Daphne du Maurier, Maureen Baker-Munton. Lloyd zwrócił uwagę na zdjęcie pisarki wykonane najpewniej w Kornwalii. Gdy wyjął fotografię z ramki, zobaczył złożoną kartkę papieru zapisaną odręcznym pismem.

Po obu stronach kartki znajdowały się wiersze. Jeden z nich traktuje o samotności. Oto jego fragment: „Kiedy miałam dziesięć lat, myślałam, że największą rozkoszą / byłoby wypoczywanie calutki dzień na rozgrzanym piasku pod palącym słońcem / (…) czas mijał i wreszcie poznałam powab plaż pod egzotycznym niebem / i odkryłam, że moje marzenia były nieprzemyślanymi łgarstwami / Na Boga! Jak nudno jest wypoczywać samej”.

Cenna kartka trafiła na aukcję wraz z 360 innymi przedmiotami. Szacowano, że arkusz osiągnie cenę 400-600 funtów, ale licytacja zakończyła się na kwocie 4200 funtów.

Nie ma sensu chować swoich utworów! Lepiej doszlifujcie je pod okiem profesjonalistów na kursach Pasji Pisania. Pokażcie nam swoje teksty! Zobaczcie, jakie kursy dla was przygotowaliśmy:

http://www.pasjapisania.pl/harmonogram-kursow.html

Zapiszcie się! Wyjmijcie swoje teksty z szuflady! Nie będzie już potrzebna!

Źródło tekstu i grafiki: http://booklips.pl/newsy/nieznane-wiersze-daphne-du-maurier-odkryte-za-zdjeciem-pisarki-w-ramce/

4 Replies to “A ty gdzie chowasz swoje teksty?”

 1. W dzieciństwie swoje teksty chowałem w spiżarce nad drzwiczkami. Był tam taki próg.

  1. Michal_Pawel_Urbaniak says: Odpowiedz

   Nietuzinkowe miejsce:)

 2. Kasia Alias Kinga says: Odpowiedz

  Nie chowam. Napisałam powieść i czekam na odpowiedź z wydawnictw. Trudno się czeka, aby zabić czas napiszę kolejną część. Dzięki temu będę miała co poprawiać na kursie Praca nad tekstem we wrześniu.

  1. Michal_Pawel_Urbaniak says: Odpowiedz

   Wspaniale!

Dodaj komentarz