I ty napisz scenariusz!

Krzysztof Varga, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska i Katarzyna Nosowska napisali scenariusze pierwszych odcinków nowego serialu Canal+. Każdy z nich opowiada zupełnie inną historię. W serialu wystąpią Magdalena Cielecka i Maciej Stuhr.

Popularność krótszych form telewizyjnych wyraźnie wzrasta – i Canal+ wyszedł naprzeciw tym trendom. „Pisarze. Serial na krótko” to krótkometrażowa seria składająca się z kilkuminutowych odcinków. Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka odgrywają postaci i sytuacje zgodnie ze scenariuszami napisanymi przez znanych pisarzy i innych artystów. W projekcie wzięli udział m.in. Krzysztof Varga, Jakub Żulczyk czy Dorota Masłowska. Tematyka była dowolna, sposób realizacji również. Scenki poświęcone są zjawiskom społecznym, relacjom międzyludzkim, polityce czy kulturze. Każdy z odcinków sygnowany jest nazwiskiem autora.

Dwa pierwsze odcinki pokazano premierowo 8 czerwca. Jak zdradza reżyser tej serii, Mikołaj Lizut: „Pomysł na »Pisarzy. Serial na krótko« wziął się z dość banalnego przeświadczenia, że wybitni artyści mają nam do opowiedzenia bardzo fajne rzeczy, są wzruszający, błyskotliwi i dowcipni. Niestety często media stawiają ich w niezręcznych rolach: pytają muzyków o politykę, pisarzy o modne ubrania, czy aktorów o ulubioną kuchnię. W naszym serialu poprosiliśmy jedynie wybitnych pisarzy o pisanie, zaś znakomitych aktorów o granie. Efekt jest piorunujący”.

Oglądaliście te krótkometrażówki?

A może i wy marzycie o pisaniu scenariuszy? Sprawdźcie swoje możliwości, zdobądźcie niezbędną wiedzę i rozwińcie kreatywność podczas Kursu Pisania Scenariusza z Łukaszem Czapskim. Start już 10 lipca:

http://www.pasjapisania.pl/kurs-pisania-scenariusza.html

Zapiszcie się! Zostały ostatnie miejsca!

Źródło tekstu i grafiki: http://booklips.pl/newsy/varga-zulczyk-maslowska-i-nosowska-napisali-scenariusze-odcinkow-nowej-krotkometrazowej-serii-canal/

3 Replies to “I ty napisz scenariusz!”

  1. Przebić się z własnym scenariuszem do realizacji filmu jest jeszcze trudniej niż z powieścią do jej publikacji w znanym wydawnictwie.

    1. zgadzam się 🙁

  2. nieprawda 🙂 przede wszystkim dlatego, ze zyjemy w czasach, gdy formy wizualne sa bardziej popularne i lekkostrawne. Jest wiekszy popyt na film niz na ksiazki.

Dodaj komentarz