O pisarskich przyjaźniach

„Uważam, że naszym przeznaczeniem jest poznać pewnych ludzi. Myślę, że wszechświat popycha nas w ich stronę” – powiedział Arthur Seuss, jeden z bohaterów powieści „A jeśli to my”. Przypuszczam, że Becky Albertalli i Adam Silvera również musieli się spotkać – właśnie po to, żeby napisać tę książkę.

Becky Albertalli i Adam Silvera (na zdj.) wkomponowali się w podobną niszę – piszą powieści z nurtu literatury LGBT przeznaczonej dla młodzieży. Ich debiuty okazały się bestsellerami. Simon oraz inni homo sapiens doczekał się świetnie przyjętej ekranizacji („Twój Simon”). Każda kolejna książka Adama Silvery (More Happy Than Not: Raczej szczęśliwy, niż nie, Zostawiłeś mi tylko przeszłość i Nasz ostatni dzień) cieszy się ogromną popularnością – również w Polsce. Niedawno ci dwoje napisali wspólnie książkę – A jeśli to my. Powieść traktuje o dwóch chłopakach, którzy wpadają na siebie przypadkiem i – choć sobą zauroczeni – na skutek zbiegu okoliczności rozstają się, nie wiedząc o sobie prawie nic. A jednak Arthur i Ben szukają się nawzajem. Czy jeśli się znajdą, będą w stanie stworzyć udany związek?

W A jeśli to my autorzy podzielili się bohaterami – Adam Silvera napisał rozdziały z perspektywy Bena, a Becky Albertalli stworzyła narrację Arthura. Co z tego wyszło? Warto sprawdzić! Za to bardzo interesujące posłowie zdradza szczegóły powstania tej powieści. Zobaczcie:

„Becky Albertalli i Adam Silvera byli dla siebie zupełnie obcymi ludźmi, kiedy ich agentka sprzedała ich debiutanckie powieści (…) w zaledwie kilkudniowym odstępie czasu. w ciągu dwóch tygodni każde przeczytało i zakochało się w książce tego drugiego/tej drugiej, a dwa miesiące później w drodze mailowej pojawił się pomysł na A jeśli to my”.

Pamiętajcie, że na kursach Pasji Pisania nie tylko otrzymacie mnóstwo wskazówek warsztatowych, ale także poznacie ludzi o podobnych ambicjach, marzeniach. Na naszych kursach narodziło się już wiele trwałych przyjaźni, a niektórzy uczestnicy realizowali wspólnie literackie projekty. Zerknijcie na harmonogram kursów…

http://www.pasjapisania.pl/harmonogram-kursow.html

…popracujcie nad swoimi powieściami i zdobądźcie pisarskich przyjaciół! Zapraszamy!

Źródło cytatów: Becky Albertallli, Adam Silvera, A jeśli to my, tłum. Agnieszka Brodzik, WE NEED YA, Poznań 2019.
Źródło grafiki: https://www.spot.ph/newsfeatures/newsfeatures-peopleparties/75675/becky-albertalli-and-adam-silvera-what-if-its-us-a1950-20181110-lfrm4

Dodaj komentarz