Co dają kursy kreatywnego pisania?

Chcesz wreszcie spełnić od dawna odkładane marzenia i zająć się pisaniem na poważnie? Zastanawiasz się, od czego zacząć pisarską przygodę? A może masz wątpliwości, czy kurs internetowy może dać ci coś dobrego? Sprawdź nas!

Dlaczego warto skorzystać z kursów pisarskich? Jest przynajmniej kilka korzyści. Na kursach zyskuje się wiedzę, często nieoczywistą. Można mieć duży talent i bardzo dobrze pisać, ale nie mieć pojęcia o pewnych odgórnych zasadach (na przykład o ostrożności względem przysłówków czy o sposobie zapisu atrybucji dialogowej), co rzutuje na teksty. Poza tym wiedza pozwala rozwiać wątpliwości, które pojawiają się przy pisaniu.

Jednym z najczęstszych powodów niepisania jest swoisty lęk przed pisaniem. Gdy nas ogarnia, najłatwiej znaleźć sobie inne (pożyteczniejsze?) zajęcie, a twórczość odsunąć na dalszy plan. Kurs jest pewnym zobowiązaniem, to znaczy, kursant dostaje propozycję konkretnych literackich ćwiczeń do wykonania. Może podjąć takie twórcze wyzwanie. W ten sposób niejako automatycznie „odblokowuje” swoje pióro.

Pisanie to raczej samotne zajęcie, ale autor często potrzebuje wsparcia. Kursy dają możliwość wirtualnego spotkania z ludźmi o podobnych ambicjach czy marzeniach, nawiązania twórczych przyjaźni. Kursanci to także grupa kilkunastu pierwszych czytelników, gotowych dać autorowi pierwszy feedback. Poza tym nad kursem czuwa nauczyciel – profesjonalista, który pokazuje mocne strony danego tekstu i pióra, sugeruje, co można poprawić, nad czym popracować. Gdy kończą się warsztaty, kursanci nabierają większej pewności siebie i motywacji do dalszej twórczej pracy. Wiele z nich niedługo później debiutuje opowiadaniami czy powieściami.

Mamy dla was sporo kursowych propozycji:

Internetowy Kurs Podstawowy – to świetny kurs na początek. Odkryjecie m.in., na czym polega przyjemność pisania i jak przerabiać pomysły na literaturę, wyklarujecie swój własny styl, nauczycie się, poprawiać teksty. Najbliższy Kurs Podstawowy rusza 14 października – zapraszam! Zapiszcie się tutaj.
Internetowy Kurs Pasja Pisania I – to dużo informacji dla tych, którzy chcą się zmierzyć z pisaniem własnej powieści. Dowiecie się m.in., jak tworzyć przekonujące postaci, jak układać fabułę, jak pisać dialogi czy jaką narrację wybrać. Najbliższa Pasja Pisania I startuje 4 listopada.
Internetowy Kurs Pasja Pisania II – to swoiste uzupełnienie kursu Pasja Pisania I. Poznacie m.in. zasadę „show, don’t tell”, nauczycie się pisać sceny humorystyczne i sceny erotyczne, zobaczycie, jak można wykorzystać rozmaite „dekoracje”, aby uatrakcyjnić tekst. Najbliższa Pasja Pisania II rozpocznie się 24 października (prowadzenie: Jakub Winiarski).
Kurs Inspiracje – podczas tego kursu zobaczycie, jak można przekładać rzeczywistość na literaturę. Nauczycie się szukać nietuzinkowych pomysłów w codzienności, inspirować się sprawami nieoczywistymi. Przekonacie się też, że literaturą można się świetnie bawić. Zapraszam na Kurs Inspiracje już 11 listopada.

Czekamy na was! Wybierzcie kurs dla siebie!

Dodaj komentarz