Absolwenci Pasji Pisania na długiej liście Nagrody Wielkiego Kalibru

Dwie powieści absolwentów Pasji Pisania – „Znamię” Olgierda Hurki i „Zorza” Anny Rosłoniec – trafiły na długą listę Nagrody Wielkiego Kalibru. Wśród tytułów można też znaleźć powieść „To ja, Szpilka. Klub” Marcina Ciszewskiego, nauczyciela Pasji Pisania.

Ogłoszono już tegoroczną długą listę Nagrody Wielkiego Kalibru, jednego z najbardziej prestiżowych rodzimych wyróżnień literackich. Będą o nią walczyć 22 powieści. Wśród nich znalazły się m.in: Znamię Olgierda Hurki oraz Zorza Anny Rosłoniec – absolwentów kursów Pasji Pisania, a także kryminał jednego z naszych nauczycieli, Marcina Ciszewskiego: To ja, Szpilka. Klub.

Olgierd Hurka rozpoczął swoją przygodę z Pasją Pisania we wrześniu 2016 roku. Wziął udział w Internetowym Kursie Podstawowym (prowadzonym przez Michała Pawła Urbaniaka), a następnie w Kursie Pasja Pisania I (prowadzonym przez Marcina Ciszewskiego) i w kilku kursach Praca nad Tekstem pod przewodnictwem Michała Pawła Urbaniaka. Właśnie na Pracy nad Tekstem szlifował Znamię – znakomitą powieść, którą debiutował w sierpniu zeszłego roku (Wydawnictwo Harper Collins).

Joanna Szymalak, prawniczka renomowanej kancelarii, pewnego dnia nie pojawia się w pracy – znika bez śladu. Prowadzone przez policję śledztwo nie daje rezultatów. Tymczasem szef kancelarii, Michał Tumski, odkrywa przekręt mający doprowadzić do wrogiego przejęcia firmy deweloperskiej, której sprawy prowadziła Joanna. Michał wstępuje na wojenną ścieżkę z konkurentem zagrożonej spółki, lecz nie docenia przeciwnika, który z żelazną konsekwencją realizuje swój wielki giełdowy plan. Następuje ciąg fatalnych wydarzeń. Okazuje się, że w pewnych kwestiach prawdopodobnie wszyscy się mylili.

Anna Rosłoniec uczestniczyła w Kursie Pasja Pisania Powieść prowadzonym przez Marcina Ciszewskiego w Warszawie. W kwietniu 2020 roku debiutowała powieścią Zorza wydaną nakładem Wydawnictwa MG.

Styczeń 1939 roku. Zorza, agentka polskiego wywiadu, legendarnej „Dwójki”, dostaje zadanie przetransportowania wraz z partnerem ściśle tajnej, śmiercionośnej broni chemicznej o kryptonimie S-10 w bezpieczne miejsce. Akcja przybiera niespodziewany obrót, a Zorza i walizka z bronią giną bez śladu. Wszystko wskazuje na to, że wykradła broń dla Sowietów.
Styczeń 2017 roku. Historyk, Piotr Wilczyński, zbiera materiały do książki na temat „Dwójki”. Trafia na ślady świadczące o tym, że największa zdrada w historii polskiego wywiadu nie była tym, czym sądzono. Co tak naprawdę wydarzyło się w styczniu 1939 roku? Co stało się z S-10? Czy Wilczyńskiemu uda się odpowiedzieć na te pytania? Czy uda mu się odnaleźć zaginioną broń? Czy może ubiegnie go w tym Patria – radykalna organizacja marząca o zamachu, który wstrząsnąłby polskim społeczeństwem?

Marcin Ciszewski to pisarz, ale także znakomity nauczyciel Pasji Pisania. Obecnie prowadzi kursy stacjonarne w formie on-line. Jego powieść To ja, Szpilka. Klub opublikowało Wydawnictwo Warbook. Oto nota wydawcy:

To ja, Szpilka.
Talent do wplątywania się w kłopoty mam po ojcu. Po matce umiejętność radzenia sobie z wyzwaniami. Pracuję w policji.
Nie jestem idealna, ale staram się być skuteczna. Nienawidzę zboczeńców, złodziei, paserów i gwałcicieli. Tych ostatnich szczególnie. Niekiedy sama wymierzam sprawiedliwość.
Teraz szukam zabójcy znanego pisarza. Chcę odkryć, kto nienawidził go tak bardzo, by posunąć się do takiego okrucieństwa. Kandydatów jest wcale niemało: koledzy po piórze, rodzina, liczni fani…
No dobrze, samo się nie zrobi. Działam.
To co? Idziesz?

To piękny dzień dla Pasji Pisania! Serdecznie Wam gratulujemy! Cieszymy się razem z Wami tym wielkim sukcesem!

Fotografie z archiwum Autorów.

2 Replies to “Absolwenci Pasji Pisania na długiej liście Nagrody Wielkiego Kalibru”

  1. To rzeczywiście prestiżowa nagroda!
    Q więc, Pasja Pisania rządzi!
    Gratulacje!

  2. Właśnie czytam, że:
    Szansę na Nagrodę Wielkiego Kalibru za swoją pierwszą książkę otrzymali Izabela Janiszewska i Olgierd Hurka.
    Tym większe gratulacje dla Olgierda!

Dodaj komentarz