„Znamię” Olgierda Hurki coraz bliżej Nagrody Wielkiego Kalibru

„Znamię”, debiutancka powieść Olgierda Hurki, absolwenta kursów Pasji Pisania, znalazła się w finale Nagrody Wielkiego Kalibru. W finałowej siódemce znalazła się też m.in. „To ja, Szpilka. Klub” Marcina Ciszewskiego, nauczyciela Pasji Pisania.

Mamy wspaniałe wieści! Niedawno informowaliśmy was o tym, że książki absolwentów naszych kursów oraz jednego z nauczycieli Pasji Pisania zakwalifikowały się na tzw. „długą listę” Nagrody Wielkiego Kalibru. Dwie z tych pozycji weszły do finału! Chodzi o Znamię Olgierda Hurki oraz To ja, Szpilka. Klub Marcina Ciszewskiego.

Olgierd Hurka dopracowywał Znamię na kilku kursach Pasji Pisania. Szczególnie zapamiętałem jeden z nich – Pracę nad Tekstem z 2017 roku – który do historii Pasji Pisania przeszedł jako „legendarny kurs wrześniowy”. Pamiętam, że przez tamte cztery tygodnie rzadko odchodziłem od komputera. Na kursowym forum rozmawialiśmy do późnych godzin nocnych – o naszych książkach, o pisaniu, o ambicjach, o marzeniach, które mamy nadzieję spełnić. Marzenie Olgierda spełniło się w sierpniu zeszłego roku, kiedy jego Znamię zawitało na księgarniane półki. Dziś ta powieść ma szansę na naprawdę prestiżową nagrodę, a Olgierd jest jedynym debiutantem w gronie finalistów!

Joanna Szymalak, prawniczka renomowanej kancelarii, pewnego dnia nie pojawia się w pracy – znika bez śladu. Prowadzone przez policję śledztwo nie daje rezultatów. Tymczasem szef kancelarii, Michał Tumski, główny bohater Znamienia, odkrywa przekręt mający doprowadzić do wrogiego przejęcia firmy deweloperskiej, której sprawy prowadziła Joanna. Michał wstępuje na wojenną ścieżkę z konkurentem zagrożonej spółki, lecz nie docenia przeciwnika, który z żelazną konsekwencją realizuje swój wielki giełdowy plan. Następuje ciąg fatalnych wydarzeń. Okazuje się, że w pewnych kwestiach prawdopodobnie wszyscy się mylili.

Marcin Ciszewski to pisarz z bogatym dorobkiem, którego znacie także jako świetnego nauczyciela Pasji Pisania. Prowadzi zarówno kursy internetowe, jak i stacjonarne (teraz w formule on-line). Jego powieść To ja, Szpilka. Klub została opublikowana przez Wydawnictwo Warbook. Oto, co możemy wyczytać w nocie wydawcy:

To ja, Szpilka.
Talent do wplątywania się w kłopoty mam po ojcu. Po matce umiejętność radzenia sobie z wyzwaniami. Pracuję w policji.
Nie jestem idealna, ale staram się być skuteczna. Nienawidzę zboczeńców, złodziei, paserów i gwałcicieli. Tych ostatnich szczególnie. Niekiedy sama wymierzam sprawiedliwość.
Teraz szukam zabójcy znanego pisarza. Chcę odkryć, kto nienawidził go tak bardzo, by posunąć się do takiego okrucieństwa. Kandydatów jest wcale niemało: koledzy po piórze, rodzina, liczni fani…
No dobrze, samo się nie zrobi. Działam.
To co? Idziesz?

W imieniu całego zespołu Pasji Pisania serdecznie wam gratuluję! Czekamy na wyniki – już 29 maja!

One Reply to “„Znamię” Olgierda Hurki coraz bliżej Nagrody Wielkiego Kalibru”

  1. No, to w Pasji Pisania wielkie święto!
    Gratuluję!
    Ale zdaje się już wcześniej byłą z Pasji Pisania dziewczyna, która pisałą dla znanego wydawnictwa całą serię kryminałów.

Dodaj komentarz