Kubuś Puchatek nie zawsze mieszkał w Stumilowym Lesie

30 września na rynku anglojęzycznym ukaże się pierwszy oficjalny prequel „Kubusia Puchatka”. Zapewne niedługo później będziemy go mogli oczekiwać również w polskich księgarniach. Czego dowiemy się o życiu słynnego Misia o Bardzo Małym Rozumku?

Lubicie Kubusia Puchatka? Czy zaczytywaliście swoje egzemplarze najsłynniejszych książek Alana Aleksandra Milne’a? Za niedługo minie dokładnie sto lat, odkąd słynny miś zagościł na księgarnianych półkach! Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka to przykłady wiecznych bestsellerów. Wkrótce czytelnicy (na razie angielscy) będą mogli poznać wcześniejsze życie Kubusia Puchatka – a to za sprawą prequelu Once, There Was a Bear („Pewnego razu był sobie miś”), który ukaże się na rynku anglojęzycznym 30 września – w 95 rocznicę premiery Kubusia Puchatka.

Autorką jest Jane Riordan, a ilustratorem – Mark Burgess. Książka została napisana i zilustrowana w stylu oryginału literackiego. Na Once There Was a Bear składa się dziesięć opowiadań. Treść zainspirowały autentyczne wydarzenia z życia Christophera Robina, czyli powieściowego Krzysia. Będziemy m.in. towarzyszyć Kubusiowi podczas zwiedzania domu handlowego Harrods w Londynie (to tam – w dziale z zabawkami – podobną maskotkę kupił synowi Milne) czy podczas odwiedzin w zoo, w którym Puchatek pozna niedźwiedzicę Winnipeg, po której otrzymał imię (w oryginale: Winnie the Pooh). W dalszych opowiadaniach miś spotka swoich późniejszych przyjaciół.

Do tej pory w Polsce ukazały się dwie książki osadzone w uniwersum Stumilowego Lasu, ale rozgrywające się po wydarzeniach opisanych w pierwowzorach (Powrót do Stumilowego Lasu Davida Benedictusa oraz antologia Nowe przygody Kubusia Puchatka). Będziecie chcieli przekonać się, jakie przygody Puchatek przeżywał wcześniej?

Jedne dzieła literackie mogą powstać na podstawie innych. Pojawiają się sequele, prequele, parodie czy pozycje prezentujące nowe spojrzenie na nasze ukochane książki. Chcecie się dowiedzieć więcej? Zapraszam na najbliższy Kurs Inspiracje, który rusza 25 września:

https://www.pasjapisania.pl/kurs-inspiracje.html

Czekam na was!

Źródło tekstu: https://booklips.pl/newsy/co-robil-kubus-puchatek-zanim-trafil-do-stumilowego-lasu-powstal-oficjalny-prequel-ksiazek-a-a-milnea/
Źródło grafiki: https://paczka-wiedzy.pl/kubus-puchatek-ciekawostki/

One Reply to “Kubuś Puchatek nie zawsze mieszkał w Stumilowym Lesie”

  1. Z czasów mego dzieciństwa żadna z przygód Kubusia Puchatka nie była lekturą szkolną. Ja jednak czytałem na potęgę. Cierpiały na tym zabawy na świeżym powietrzu, zadania domowe a niekiedy również lekcje szkolne.
    Pewnego razu ciszę lekcyjną w naszej klasie przerwał gromki acz radosny śmiech.
    – Andrzej! Oddaj mi tę książkę! – rozległ się groźny rozkaz naszej wychowaczyni.
    Mina mi zrzedła i potulnie zaniosłem swego „Kubusia Puchatka” na jej stolik.

Dodaj komentarz