„Znamię” Olgierda Hurki z kolejną szansą na prestiżową nagrodę

Powieść „Znamię”, Olgierda Hurki, absolwenta kursów Pasji Pisania, znalazła się w ścisłym finale Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa. To kolejny tryumf tej znakomitej książki.

W maju pisaliśmy o ogromnym sukcesie Olgierda Hurki, absolwenta kursów Pasji Pisania. Znamię, jego debiutancka powieść, którą szlifował na naszych warsztatach, zdobyła prestiżową Nagrodę im. Janiny Paradowskiej. Teraz ma szansę na kolejne wspaniałe wyróżnienie – Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa! Zwycięzcę poznamy 11 września podczas Warszawskich Targów Książki.

Olgierd Hurka dołączył do grona kursantów Pasji Pisania we wrześniu 2016 roku – zaczął od Internetowego Kursu Podstawowego, który wówczas prowadziłem. Potem wziął także udział w Pasji Pisania I (prowadzonej przez Marcina Ciszewskiego) i w kilku kursach Praca nad Tekstem pod moim przewodnictwem. Znamię ukazało się w sierpniu zeszłego roku nakładem Wydawnictwa HarperCollins Polska – i odnosi kolejne zasłużone sukcesy!

Joanna Szymalak, prawniczka renomowanej kancelarii, pewnego dnia nie pojawia się w pracy – znika bez śladu. Prowadzone przez policję śledztwo nie daje rezultatów. Tymczasem szef kancelarii, Michał Tumski, odkrywa przekręt mający doprowadzić do wrogiego przejęcia firmy deweloperskiej, której sprawy prowadziła Joanna. Michał wstępuje na wojenną ścieżkę z konkurentem zagrożonej spółki, lecz nie docenia przeciwnika, który z żelazną konsekwencją realizuje swój wielki giełdowy plan. Następuje ciąg fatalnych wydarzeń. Okazuje się, że w pewnych kwestiach prawdopodobnie wszyscy się mylili.

Olgierd, w imieniu Pasji Pisania składam ci kolejne serdeczne gratulacje! Znów trzymamy kciuki za Znamię!

Źródło grafiki: https://www.facebook.com/HarperCollinsPolska/photos/a.1110122595683767/5005150356180952/

3 Replies to “„Znamię” Olgierda Hurki z kolejną szansą na prestiżową nagrodę”

 1. Gratuluję serdecznie i trzymam za nią kciuki do soboty.
  Jakiś czas temu widziałem tę książkę na półce księgarskiej.
  Trochę żałuję, że się nie skusiłem.
  Może jeszcze to zrobię.

  1. Michal_Pawel_Urbaniak says: Odpowiedz

   Warto:)

   1. Kupiłem jako ebook!
    Będę mógł czytać w łóżku na podświetlanym Kindlu nawet jak moja połówka będzie już chciała spać.

Dodaj komentarz