Nowy nauczyciel i nowy kurs

Do zespołu Pasji Pisania dołącza nowy nauczyciel – Jarosław Czechowicz, znany krytyk literacki, bloger, recenzent i pisarz. Od września będzie prowadził nowy kurs – przeznaczony dla tych, którzy chcą założyć lub usprawnić własnego bloga.

Jarosław Czechowicz – nowy nauczyciel Pasji Pisania – urodził się w 1978 roku. Przez blisko dwadzieścia lat uczył języka polskiego w jednej z krakowskich szkół. Od piętnastu lat prowadzi uznanego bloga „Krytycznym okiem”, gdzie recenzuje nowości wydawnicze. Można tam znaleźć blisko 1900 tekstów o literaturze! Jest autorem pięciu książek, w tym trzech świetnie przyjętych powieści: Toksyczność (2019), Winne (2020) i Gorsza (2021). Dzięki swojej pracy może przyglądać się pisaniu z różnych perspektyw (zarówno tego, kto pisze, jak i tego, kto recenzuje) i stawiać sobie nowe wyzwania w zakresie słowa pisanego. W pracy dydaktycznej zawsze stawia na pozytywne wzmocnienia i wie, jak wydobyć oraz określić potencjał każdego ucznia. Prywatnie jest miłośnikiem zimnych krajów, wieloletnim wielbicielem Islandii.

Jarosław Czechowicz przygotował specjalnie dla Pasji Pisania autorski kurs – „Jak stworzyć rozpoznawalną markę bloga o literaturze?”. Powstał on z myślą o osobach, które rozpoczęły już twórczość blogową i recenzują książki, jak również dla tych, którzy planują założyć taką stronę, chcieliby rozpocząć działalność recenzencką, nawiązać współpracę z wydawcami. Kurs pozwala poszerzyć wiedzę o tym, czym jest blogowanie o książkach w internecie, przybliża strukturę takiej działalności. Podczas kursu uczestnicy poznają swój potencjał jako blogerów, przyjrzą się temu, jak działają rozpoznawalne i opiniotwórcze blogi krytycznoliterackie, zrozumieją różnice między pisaniem a opowiadaniem przed kamerami o książkach, a wreszcie zdecydują czy w dzisiejszych czasach lepiej pokazać książkę, czy jednak o niej pisać.

Kurs „Jak stworzyć rozpoznawalną markę bloga o literaturze?” odbywa się na platformie ZOOM. Obejmuje cztery trzygodzinne spotkania. Najbliższy rusza już 22 września. Trwają zapisy:

https://www.pasjapisania.pl/jak-pisac-blog-o-literaturze.html

Jarosław Czechowicz poprowadzi również nasz Internetowy Kurs Podstawowy w terminie 14.09.22 – 25.10.22 – szczegóły i zapisy w linku poniżej:

Kursy pisarskie przez internet – Poziom podstawowy – Pasja Pisania

Zapraszamy!

Jarku, serdecznie witamy w Pasji Pisania!

Autorem fotografii Jarosława Czechowicza jest Daniel Myszkowski.

Dodaj komentarz