Te pamiętne wakacje – druga powieść Lucyny Leśniowskiej w księgarniach

Dziś premiera „Ruchomych piasków” – drugiej powieści Lucyny Leśniowskiej, absolwentki naszych kursów. Kto czeka na kolejne spotkanie z Julią i Zygim – młodymi ludźmi znanymi z „Niebieskiej łódki”? Powróćcie do Jastarni!

„– Wiecie co? To są moje najlepsze wakacje w życiu!”

Do księgarń właśnie trafiła powieść Ruchome piaski Lucyny Leśniowskiej. To kontynuacja Niebieskiej łódki świetnie przyjętej przez czytelników (zresztą nie tylko tych, którzy kwalifikują się jako młodzież). Warto przypomnieć, że Julia i Zygi – główni bohaterowie cyklu – powstali na naszym Kursie Inspiracje. Nie całkiem przypominali jeszcze tych, których znacie z powieści. Lucyna Leśniowska szlifowała swoją pierwszą powieść m.in. na kursach Praca nad Tekstem i w końcu spełniła swoje pisarskie marzenie.

Teraz pora na drugą książkę. Akcja rozgrywa się latem. Julia i Zygi pracują jako opiekunowie kolonijni w ośrodku „Na Fali”. Pozornie powinni być zadowoleni – są w szczęśliwych związkach, rozpoczynają się wakacje, które powinny być udane. Jednak tak nie jest. Zygi staje przed wielkim wyzwaniem – istnym krokiem milowym w swojej karierze. Tylko czy jest na to gotowy? Przecież nie chodziło mu o sławę… Z kolei Julia pogrąża się w depresji – odkłada pędzle, w ramach swoistej kary za dyskwalifikację w konkursie malarskim. W domu nie może znaleźć wsparcia – ojciec-alkoholik wyniszcza rodzinę. Przyjaciele nie zdają sobie sprawy, że z Julią dzieje się coś złego, że tonie w ruchomych piaskach (niczym z piosenki Varius Manx). Tylko nowy w tej paczce Damian – pochodzący ze Śląska – zauważa, że Julia ma problemy i stara się do niej dotrzeć.

Tak, to zdecydowanie będzie pamiętne lato – pełne wyzwań, wzruszeń, szczęśliwych chwil, ale także wielkich dramatów. Jeśli znacie Niebieską łódkę, to znaczy, że polubiliście Julię i Zygiego – i nie trzeba was namawiać na kolejne spotkanie w Ruchomych piaskach. A może nie czytaliście jeszcze pierwszej powieści Lucyny Leśniowskiej? Premiera drugiej książki to dobra okazja, aby poznać pierwszą! Obie warto przeczytać!

Lucy, w imieniu całego zespołu Pasji Pisania bardzo ci gratuluję kolejnego wielkiego sukcesu. Wiedziałem, że czytelnicy pokochają Niebieską łódkę – jestem pewien, że z Ruchomymi piaskami będzie tak samo. Ja sam już tęsknię za Julią i Zygim!

Źródło cytatu: Lucyna Leśniowska, Ruchome piaski, Wydawnictwo Marpress, Gdańsk 2023.

One Reply to “Te pamiętne wakacje – druga powieść Lucyny Leśniowskiej w księgarniach”

  1. Dziękuję za piękny wpis i życzę przyjemnej lektury!

Dodaj komentarz