Oby do końca…

Trwa pierwszy tegoroczny konkurs na blogu Pasji Pisania. Jeszcze tylko przez tydzień możecie nadsyłać prace. Kto przeniesie się do świata Jane Austen? Kto pozna lady Susan, rodzinę Watsonów i bohaterów „Sanditon”?

Tylko do 21 stycznia włącznie możecie przesyłać prace na aktualny blogowy konkurs. Do wygrania książka Lady Susan. Sanditon. Watsonowie Jane Austen w nowym tłumaczeniu Doroty Tukaj. Zawiera jedną powieść epistolarną, jedną nieukończoną oraz ukończoną przez inną autorkę. Więcej o tej książce pisałem w listopadowej „Lekturze na weekend”. Egzemplarze konkursowe ufundowało Wydawnictwo MG.

Zadaniem jest jak zwykle napisanie opowiadania, a słowem-kluczem w konkursie „niedokończone”. Wasze teksty nie powinny przekroczyć 1700 znaków ze spacjami. Wklejcie je w formie komentarza do wpisu konkursowego. Dorota Tukaj wybierze trzy najlepsze prace, a laureaci/laureatki otrzymają nagrody.

Czekamy na wasze teksty!

3 Replies to “Oby do końca…”

 1. Pisarczyk Amator says: Odpowiedz

  Ale przecież Mistrzu „w parambule” do konkursu napisał 'Czy są tu miłośnicy Jane Austen? ’ 😉
  Po przeczytaniu tego pytania parsknąłem takim śmiechem, że aż zachlapałem sobie kawą klawiaturę, bo niewątpliwie miłośnikiem Austin nie jestem.
  To jak tu pisać? No chyba, że zostawimy zramolałą bidulkę z jej koronkami, achami i ochami oraz zapachem naftaliny i skoncentrujmy się na słowie-kluczu.

  1. Michal_Pawel_Urbaniak says: Odpowiedz

   Skoncentruj się na słowie-kluczu. A nuż staniesz się miłośnikiem Jane Austen:)

 2. Tu sa zdania podzielone. Co nie jest w cale takie zle 😉
  Ja lubie, po kilku tygodniach czy nawet miesiacach wspolczesnej literatury, siegnac po Austen lub cos podobnego.
  Zmienia kompletnie klimat, pozwala sie zatrzymac nad -moze nawet banalnymi z naszego punku widzenia – problemami i calkiem inaczej na wiele spraw spojrzec.
  Dla mnie to jest lekura do ktorej chetnie powracam.

  ps. przepraszam za brak polskich znakow

Dodaj komentarz