Zostają zaproszeni na osławioną wyspę. Są dla siebie obcymi ludźmi. Liczą na dobrą pracę, odpoczynek, miło spędzony czas. Tymczasem czeka ich narastające przerażenie i wyścig z mordercą. Wierszyk o znikających dziesięciu żołnierzykach staje się rzeczywistością…
Miesiąc: luty 2020
Wieczór autorski na wyspie Guernsey
W powieści „Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek” pisarka Juliet Ashton w wyniku osobliwych okoliczności trafia na wyspę Guernsey i poznaje tamtejszą społeczność Uczestniczy również w wieczorku autorskim.
Jak Olive Kitteridge trafiła do poezji
Pewnego dnia Olive Kitteridge spotkała jedną ze swoich dawnych uczennic, obecnie cenioną poetkę. To spotkanie – opisane w jednym z opowiadań składających się na tom „Olive wraca” – miało nieoczekiwany literacki finał.
Lektura na weekend – Małe kobietki wychodzą za mąż
Na ekranach naszych kin goszczą teraz „Małe kobietki” w reżyserii Grety Grewig. W księgarniach możemy znaleźć nowe wydania zarówno „Małych kobietek”, jak i kontynuacji „Dobrych żon”. Dla jednych – to książka inspirująca, dla innych – trudna w lekturze, moralizatorska ramota. Skąd ten problem w odbiorze?
Jeden człowiek w labiryncie (nie licząc pozostałych)
Jerome K. Jerome – słynny angielski pisarz i dramaturg – zasłynął zwłaszcza wydaną w 1889 roku satyryczną powieścią „Trzech panów w łódce (nie licząc psa)”. Perypetie tytułowych bohaterów, którzy wybierają się w podróż Tamizą, bawią do dziś. Zobaczcie, co się stało, gdy jeden z bohaterów zgubił się w labiryncie.
I kto wygrał? ROZWIĄZANIE KONKURSU!
Zakończył się już kolejny konkurs na blogu Pasji Pisania. Wasi bohaterowie prowadzili wojnę. Kto wygrał? I kto otrzyma książkę Meg Wolitzer „Ich siła”?
Lektura na weekend – O pierwszej mieszkance Zielonego Wzgórza
Ostatnio znów mogłem wrócić na Zielone Wzgórze – do miejsca, które pokochałem w dzieciństwie – a to za sprawą powieści Sarah McCoy. Jednak tym razem główną bohaterką nie była Ania Shirley, lecz Maryla Cuthbert – być może najciekawsza postać słynnego cyklu Lucy Maud Montgomery.
Jo March przy pracy
Josephine March to jedna z najciekawszych bohaterek „Małych kobietek” – powieści Louisy May Alcott (najnowsza ekranizacja trafiła już do polskich kin). Jest bodaj najbardziej niezależna ze swych sióstr, ma także ambicje pisarskie. Zobaczcie, jak tworzy teksty.
Kto wygra tę wojnę?
Jeszcze tylko przez tydzień możecie nadsyłać prace na blogowy konkurs Pasji Pisania. Do wygrania powieść „Ich siła” Meg Wolitzer.
Lektura na weekend – Byle (nie) być albinosem
Dorastanie bywa tak samo pięknym, jak i trudnym czasem. Człowiek zawieszony gdzieś między nastoletniością a dorosłością uczy się siebie, realizuje narzucone wymagania lub stara się wobec nich buntować. Ten czas wymaga nierzadko wielkiej siły – a jeśli ktoś nie ma jej wystarczająco dużo?