Druga powieść Michała Pawła Urbaniaka już w księgarniach!

Dziś – 19 maja – swoją premierę mają „Niestandardowi” Michała Pawła Urbaniaka, pisarza, krytyka literackiego i oczywiście nauczyciela Pasji Pisania. To jego druga powieść po świetnie przyjętej „Liście nieobecności”.

19 maja to dzień oficjalnej premiery Niestandardowych – kolejnej powieści Michała Pawła Urbaniaka, nauczyciela Pasji Pisania, pisarza, krytyka literackiego. W zeszłym roku mogliście poznać jego debiutancką powieść – Lista nieobecności. Pora na kolejną! Niestandardowych już znajdziecie w księgarniach! Obie powieści ukazały się nakładem Wydawnictwa MOVA.

„Przepraszam, czy mogłabym zrobić panu zdjęcie?”

Takie pytanie słyszy Wiktor. Zgadza się, ale jest zaskoczony – przecież nie jest nikim szczególnym. Prowadzi nudne życie rozpięte między schematyczną pracą, sobotnimi wypadami do pubu, niedzielnymi wizytami u rodziców i pustymi wieczorami w znienawidzonym mieszkaniu. Nie ma nic do zaoferowania. Komu potrzebne jest jego zdjęcie? Tak poznaje fascynującą, tajemniczą artystkę. Wkrótce Liwia Gawlin zaprasza go do udziału w swoim rewolucyjnym projekcie. Chce mu pokazać inny świat, lepsze życie. Wiktor jej ulega i angażuje się coraz bardziej. Nie zdaje sobie sprawy, że każda wielka zmiana może nieść ze sobą nieoczekiwane konsekwencje…

Najnowsza książka Michała Pawła Urbaniaka to opowieść o okrucieństwie współczesnego świata, w którym żyją samotni „niestandardowi”. W takim świecie trudno odnaleźć siebie, za to łatwo można stać się ofiarą oczekiwań społecznych i nienawiści.

Może będziecie chcieli zapytać Michała o to, jak powstawały jego powieści, co go zainspirowało, co jest dla niego najważniejsze w pisaniu, jakie ma kolejne plany twórcze – możecie to zrobić na przykład podczas najbliższego Kursu Inspiracje, który Michał będzie prowadził od 26 maja. Zapraszamy:

https://www.pasjapisania.pl/kurs-inspiracje.html

Michał, serdecznie gratulujemy publikacji kolejnej książki! Życzymy ci wielu czytelników i kolejnych sukcesów!

Autorem zamieszczonego zdjęcia jest Michał Lichtański.

8 Replies to “Druga powieść Michała Pawła Urbaniaka już w księgarniach!”

 1. Gratulacje Michał!
  Wydaje się, że powieść zupełnie inna od „Listy nieobecności”.
  Jestem ciekaw jak to się potoczy.

 2. Ogromne GRATULACJE, Michał!
  Jesteś wspaniałym pisarzem i nauczycielem.
  „Lista nieobecności” stoi na moim regale i żyje w sercu, bo to powieść, której się nie zapomina.
  Teraz dołączą „Niestandardowi”. Ale się cieszę!
  Goszczenie w Twoich literackich światach jest dla mnie wielkim zaszczytem i szczęściem. 🙂 🙂 🙂

 3. Michał, wspaniała wiadomość, ogromne GRATULACJE!! Niech cały świat pozna tak wspaniałego człowieka, o niezwykłej wrażliwości i talentach 🙂

 4. Michał, to Twoje w pełni zasłużone święto. Ciesz się nim, a my cieszymy się razem z Tobą!

 5. Mam nadzieję, że następna powieść „w drodze”. Życzeń moc i powinszowań.

  1. Michal_Pawel_Urbaniak says: Odpowiedz

   Bardzo Wam wszystkim dziękuję!

 6. Gratulacje, Michale, trzymam kciuki za ta i wszystkie kolejne twoje powieści.

Dodaj komentarz