Bardzo późny debiut

Michael Caine, aktor, jeszcze w tym roku wyda swoją debiutancką powieść – thriller polityczny. Mamy do czynienia z bardzo późnym debiutem autor liczy sobie dziewięćdziesiąt lat!

Coraz więcej aktorów próbuje swoich sił w pisarstwie! Dziewięćdziesięcioletni Michael Caine, znany z takich filmów, jak „Hannah i jej siostry”, „Wbrew regułom” czy „Ostatnia miłość pana Morgana” w listopadzie zadebiutuje jako autor thrillera. Deadly Game („Śmiertelna gra”) opowiada o byłym oficerze brytyjskiego SAS, który jest zmuszony do walki z neonazistami, rosyjskimi oligarchami i kolumbijskimi kartelami narkotykowymi. Caine rozpoczął prace nad powieścią podczas narodowej kwarantanny. Ma już w dorobku książki wspomnieniowe, lecz tym razem po raz pierwszy próbuje sił w fikcji. Jak przyznaje, thriller to jego ulubiony gatunek.

Inspiracją do napisania tej książki był artykuł gazetowy o dwóch śmieciarzach, którzy znaleźli uran na wysypisku śmieci na East Endzie. Uran zostanie odkryty również w powieści, lecz przed przyjazdem policji ktoś dokona brutalnej napaści i kradzieży. Zaginiony materiał radioaktywny spróbuje odnaleźć nadkomisarz Harry Taylor – były członek Specjalnej Służby Powietrznej (SAS). Jemu i jego zespołowi na drodze stanie m.in. para neonazistów i kolumbijskie kartele narkotykowe. Powieść ukaże się 23 listopada 2023 roku w Wielkiej Brytanii, a w USA – 5 grudnia.

Jak widzicie, na debiut nigdy nie jest za późno! Jednak pamiętajcie, że nie musicie czekać do dziewięćdziesiątki. Pokażcie nam swoje książki na kursach Pasji Pisania. Wybierzcie kurs dla siebie:

https://www.pasjapisania.pl/harmonogram-kursow.html

Zapraszamy!

Źródło tekstu i grafiki: https://booklips.pl/newsy/michael-caine-w-wieku-90-lat-debiutuje-jako-powiesciopisarz-thriller-aktora-zapowiedziany-na-listopad/

Dodaj komentarz