Próba aklimatyzacji – opowiadanie Barbary Żakiewicz wyróżnione

Barbara Żakiewicz – absolwentka kursów Pasji Pisania – doczekała się wielkiego wyróżnienia. Jej opowiadanie „Aklimatyzacja” znalazło się w finałowej dziesiątce w prestiżowym konkursie.

Niedawno na blogu pisałem o debiucie Barbary Żakiewicz, absolwentki naszych kursów, na łamach kwartalnika literackiego „Strona Czynna”. Teraz z przyjemnością mogę donieść o kolejnym wielkim sukcesie Basi. Jedno z jej opowiadań Aklimatyzacja zostało nominowane do nagrody głównej w konkursie na najlepsze opowiadanie 2023 roku organizowanym przy okazji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

Barbara Żakiewicz (archiwum rodzinne)

Hasłem przewodnim tej edycji brzmiało „Murowałem całą noc”. Wpłynęło 395 opowiadań, spośród których wybrano finałową dziesiątkę. W tym Aklimatyzację. To historia o inności i poszukiwaniu siebie oraz o tym, jak ważne są relacje i wsparcie ofiarowane przez ludzi – niekoniecznie tych najbliższych.

Nominowani autorzy i autorki są zaproszeni do udziału w bezpłatnych warsztatach literackich podczas finału festiwalu we Wrocławiu. Warsztaty poprowadzi Marta Syrwid.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 7 października podczas uroczystej Gali „Murowałem całą noc”, odbywającej się w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Basiu, gratulujemy kolejnego pisarskiego sukcesu i trzymamy za ciebie kciuki!

Przypomnę, że w zeszłym roku w finałowej dziesiątce również znalazła się absolwentka naszych kursów – Katarzyna Latek – z opowiadaniem Mrówki.

Źródło tekstu: https://opowiadania.org/festiwal/opowiadania-2023/konkurs-2023/nominacje/

Dodaj komentarz