Casey Peabody, aspirująca pisarka z powieści Lily King „Kochankowie i pisarze”, bardzo się bała pokazać komuś swoją powieść. Wreszcie ją ukończyła i zebrała się na odwagę. Zobaczcie, jak oceniła jej dzieło zaprzyjaźniona pisarka.
Miesiąc: styczeń 2023
Lektura na weekend – Detektyw jak błędny rycerz
„Głęboki sen” ukazał się pierwotnie w 1939 roku. Tą powieścią Raymond Chandler zapewnił sobie stałe miejsce w panteonie mistrzów amerykańskiego kryminału. A jak się ją czyta dzisiaj – w nowym tłumaczeniu?
Kształt pisania
Główna bohaterka książki „Wspomnienia przyszłości” Siri Hustvedt – zwana Minnesotą – żyje literaturą, funkcjonuje wśród opowieści, wyszukuje ich, nasiąka nimi, przetwarza. Ponad sześćdziesięcioletnia S. H. – dawna Minnesota – pięknie mówi o swojej pisarskiej drodze.
Pora na fajerwerki! WYNIKI KONKURSU!
Niech znowu rozbrzmiewają fajerwerki! Otwórzcie szampana! Oto wyniki pierwszego w tym roku – do tego sylwestrowego! – konkursu na blogu Pasji Pisania. Kto wybierze się na nadprogramowego sylwestra?
Lektura na weekend – Ściany, trupy i ucieczki
Matka umiera, ale ważniejsze od żalu okazują się pieniądze. W piwnicy straszy trup. Garbus żeni się z piękną kobietą. Dzieci stają się żołnierzami na froncie wojny rodziców. Co jeszcze znajdzie się w tym znakomitym zbiorze opowiadań?
Żona Stephena Kinga uratowała Carrie White!
Pamiętacie Carrie White, tytułową bohaterkę powieści Stephena Kinga? Córka fanatyczki religijnej, ofiara bezwzględnych szkolnych „kolegów”, nie miała w życiu lekko. A jednak był ktoś, kto swego czasu ją uratował!
A w Nowy Rok…
Jeszcze tylko przez tydzień możecie przesyłać prace na pierwszy w tym roku blogowy konkurs Pasji Pisania. Kto wygra powieść Malin Stehn i wybierze się na pewną zabawę sylwestrową?
Lektura na weekend – Dać sobie drugą szansę
Anna Elliot zgodnie z prawami epoki, w której żyje, jest już starą panną. Kiedyś była zaręczona z Fryderykiem Wentworthem, ale pod wpływem presji zerwała zaręczyny. Co się stanie, gdy po ośmiu latach drogi jej i kapitana Wentwortha znów się przetną?
Eliza Orzeszkowa i ghostwriting
Eliza Orzeszkowa znana jest przede wszystkim jako jedna z literackich ikon pozytywizmu autorka – raczej nielubianych niż lubianych – m.in. „Nad Niemnem”, „Gloria Victis” czy „Dobrej pani”, nominowana do Nagrody Nobla razem z Sienkiewiczem. Tyle wiadomo z encyklopedii. Jak się okazuje, w swoim literackim życiu miała też epizod z ghostwritingiem!
A wraz z nowym rokiem… KONKURS!
Mamy już 2023 rok. Z radością zapraszamy was do pierwszego w tym roku blogowego konkursu. Tym razem do wygrania książka sylwestrowo-noworoczna: thriller Malin Stehn: „Szczęśliwego Nowego Roku”.